Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> метаболічні порушення та структурно-функціональні зміни серця у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з цукровим діабетом другого типу та ожирінням і шляхи їх корекції

метаболічні порушення та структурно-функціональні зміни серця у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з цукровим діабетом другого типу та ожирінням і шляхи їх корекції

Назва:
метаболічні порушення та структурно-функціональні зміни серця у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з цукровим діабетом другого типу та ожирінням і шляхи їх корекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство охорони здоров’я україни
національний медичний університет імені О.О.Богомольця
казанцева тетяна василівна
удк 616.12-008.331.1:616.379-008.64:616-056.52]:577.121-08
метаболічні порушення та структурно-функціональні
зміни серця у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану
з цукровим діабетом другого типу та ожирінням
і шляхи їх корекції
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України, м. Чернівці
науковий керівник
доктор медичних наук, професор
білецький Семен Віссаріонович,
Буковинський державний медичний університет, завідувач кафедри сімейної медицини
офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
маньковський Борис Микитович,
Український науково-практичний центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів та тканин МОЗ України, заступник директора з наукової роботи, керівник відділу профілактики та лікування цукрового діабету, м. Київ;
доктор медичних наук
купчинська Олена Георгіївна,
Національний науковий центр „Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска” АМН України, провідний науковий співробітник відділу гіпертонічної хвороби, м. Київ.
Провідна установа
Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 20.06.2007 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.08 при національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, просп. Перемоги, 34).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці національного медичного університету імені О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 16.05. 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.08,
к.мед.н., доцент Мальчевська Т.Й.


загальна характеристика роботи
актуальність проблеми. За багатьма базовими показниками здоров’я населення (поширеність, захворюваність, смертність, інвалідність) хвороби системи кровообігу займають провідні позиції в Україні, а за деякими з них вийшли на перше місце (Коваленко В.М., 2006). Зокрема, проблема артеріальної гіпертензії (АГ) є однією з найактуальніших у сучасній медицині. За даними епідеміологічних досліджень, підвищений артеріальний тиск (АТ) мають майже 44% дорослого населення (Свіщенко Є.П. та співавт., 2004).
Останніми роками все частіше увага вчених привертається до вивчення взаємозв’язку метаболічних порушень та ожиріння з ростом серцево-судинних захворювань. За даними літератури ризик серцево-судинних ускладнень починає зростати вже при масі тіла на верхній межі норми і, прогресуючи, зростає з її збільшенням (Mikhail N. et al., 1999). Так, збільшення маси тіла на 30-65% визначає підвищення ризику виникнення АГ у 2-6 разів. На кожні 10 кг маси тіла систолічний АТ підвищується на 2-3 мм рт.ст., діастолічний АТ – на 1-3 мм рт.ст.
Відповідно до сучасних уявлень, значну роль у розвитку АГ відіграє інсулінорезистентність (ІР), наслідком якої є хронічна компенсаторна гіперінсулінемія. Ще в 1985 році Ferranini E. та співавт. припускали, що інсулін чи ІР можуть мати велике значення в патогенезі гіпертонічної хвороби (ГХ). У клінічних дослідженнях останніх років виявлена щільна позитивна кореляція між гіперінсулінемією, ІР та АТ (Ащеулова Т.В., 2002).
Нові погляди на патогенетичні чинники АГ вимагають спеціальних підходів до лікування з урахуванням впливу антигіпертензивних препаратів на чутливість тканин до інсуліну.
Ще одним напрямом запобігання АГ та її ускладнень є профілактична медицина. Саме в цьому напрямі існує багато реальних, доступних методів корекції захворювання, які не потребують великих витрат з боку держави та хворих, зокрема – дієта (Медведев И.Н., 2006), фізичні тренування (ФТ) (Wood D. et al., 1998). Аналогічний ФТ ефект на організм здорової та хворої людини чинять гіпоксичні тренування (ГТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: метаболічні порушення та структурно-функціональні зміни серця у хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з цукровим діабетом другого типу та ожирінням і шляхи їх корекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок