Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання управління системою пенсійного забезпечення у регіоні (на прикладі Запорізької області)

Моделювання управління системою пенсійного забезпечення у регіоні (на прикладі Запорізької області)

Назва:
Моделювання управління системою пенсійного забезпечення у регіоні (на прикладі Запорізької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Дніпропетровський державний університет
Брильов Сергій Іванович
УДК 331.25:519.86
Моделювання управління системою
пенсійного забезпечення у регіоні
(на прикладі Запорізької області)
08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Запорізького державного університету.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Перепелиця Віталій Опанасович, завідувач кафедрою економічної кібернетики Запорізького державного університету.
Офіційні опоненти:
Доктор економічних наук, професор Ковальчук Костянтин Федорович, декан економічного факультету Державної металургійної академії, м.Дніпропетровськ.
Кандидат економічних наук, професор Білий Евген Лук’янович, завідувач кафедрою фінансів та кредиту Запорізького державного універсистету.
Провідна установа: Харківський державний університет. Кафедра економічної кібернетики.
Захист відбудеться “22” грудня 1998 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д.08.051.03 при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 320050, м.Дніпропетровськ-44, проспект Карла Маркса 35, корп. 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету.
Автореферат розісланий “14”листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованної вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З виходом на пенсiю людина звичайно втрачає поточнi джерела прибутку i розраховує на державну систему пенсiйного забезпечення. Пенсiонери складають значну частину населення суспiльства.
За даними щорiчника Мiнiстерства статистики “Україна в цифрах. 1995”, загальна чисельнiсть населення України станом на 01.01.96 складала 51’300’000 чоловiк, з яких у вiцi, старшому за працездатний - 11’522’000, що становить 22.4%.
Держава не може не звертати уваги на таку чисельну категорiю населення. Уряд гарантує cоцiальну захищенiсть пенсiонерiв шляхом виплати пенсiй, а також регулярного перегляду їх розмiрiв у зв’язку iз збiльшенням вартостi мiнiмального споживчого кошика.
Пенсійне забезпечення є частиною соціального захисту населення. Система пенсійного забезпечення призначена для забезпечення непрацездатних громадян грошовими засобами за рахунок суспільних фондів споживання. Тому що вона відповідає вимогам суспільних фондів. Частина грошових коштів, що виробляють люди, використовується на виплату заробітної плати – видається за працю. Частина грошових коштів, яка отримана у вигляді податків розподіляється через суспільні фонди у формі пенсій та допомог – видається за потребами. У пенсійному забезпеченні розподілення грошових коштів не пов’язане з розподіленням за працею.
Рiвень i якiсть пенсiйного забезпечення - важлива складова економiчного та соцiального становища населення України. Необхідно забезпечити таке функціонування системи пенсійного забезпечення, щоб повністю виключити затримки виплат пенсій у будь-яких випадках, однак випадковий характер кількості претендуючих на пенсію громадян, різноманітність видів та конкретних сум пенсій призводить до того, що періодично виникають збої по строкам та сумам виплат пенсій.
Такі збої можуть викликатися і несвоєчасним та нераціональним управлінням та організацією служб пенсійного забезпечення. Це викликано тим, що територіальна структура підрозділів пенсійного забезпечення і кількість працівників цих підрозділів, а також методи, які використовуються ними та засоби призначення та виплати пенсій, реєстрації прибуття та вибування пенсійних справ не узгоджені з вимогами виконання встановлених строків пенсійних розрахунків чи реєстрації пенсіонерів.
Вибір теми дисертації являється особливо актуальним у даний час. Практично відсутні наукові розробки у даній області. У зв’язку з економічною кризою постає питання одержання своечасної інформації стосовно сум необхідних грошових коштів, кількості пенсіонерів за категоріями для своєчасної виплати пенсій та оптимізації кількості працівників органів соціального захисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Моделювання управління системою пенсійного забезпечення у регіоні (на прикладі Запорізької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок