Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ХУДОЖНІХ РІЗЬБЛЕНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОШТОВНОГО КАМІННЯ

ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ХУДОЖНІХ РІЗЬБЛЕНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОШТОВНОГО КАМІННЯ

Назва:
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ХУДОЖНІХ РІЗЬБЛЕНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОШТОВНОГО КАМІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний торговельно-економічний університет
Татарінцева Катерина Володимирівна
УДК 7.072
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ХУДОЖНІХ РІЗЬБЛЕНИХ ВИРОБІВ
ІЗ КОШТОВНОГО КАМІННЯ
Спеціальність 05.19.08 – товарознавство промислових товарів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України та в Державному гемологічному центрі України Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Артюх Тетяна Миколаївна
Київський національний торговельно-економічний університет, доцент кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Вілкова Світлана Архипівна
Поволзький кооперативний інститут Центросоюзу РФ, професор кафедри товарознавства та експертизи товарів
кандидат геолого-мінералогічних наук, професор
Баранов Петро Миколайович
Національний гірничий університет, завідувач кафедри гемології
Провідна установа: Академія митної служби України, кафедра товарознавства та митної експертизи, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 25 квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “23” березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. В. Тищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку ринку ювелірних товарів та послуг України зумовлює розв’язання низки важливих проблем, пов’язаних з оцінюванням різьблених виробів із коштовного каміння, що мають історичну та художню цінність.
Художній та антикварний ювелірний ринок України має тенденцію до активного розвитку. Істотною відмінністю художніх різьблених виробів із коштовного каміння від інших товарів є наявність багатої історії побутування, пов’язаної з історико-культурними традиціями їх використання як прикрас та оберегів, причетність їх до видатних майстрів та фірм, високі естетичні властивості. Різьблені вироби з коштовного каміння відомі у світі понад 5 тисяч років. Зростання популярності художніх та антикварних виробів із коштовного каміння обумовлено тим, що в них втілено величезний культурний потенціал України та народів світу, який сприяє розвитку духовних потреб, зокрема свідомості та індивідуальної культури громадян. Разом із тим, потрапляючи до активного обігу та використання, ці коштовності з часом набувають специфічних споживних властивостей, які є водночас визначальними щодо їхньої споживної цінності та ринкової вартості. Проблема визначення ринкової вартості, яка базується на експертному оцінюванні споживних властивостей художніх різьблених виробів, постає сьогодні актуальною в операціях надання застави, страхування, купівлі-продажу тощо. Проте, аналіз сучасних підходів, запропонованих щодо здійснення експертного оцінювання художніх різьблених виробів із коштовного каміння, свідчить про те, що вони не повною мірою враховують оцінку найбільш значущих соціальних та естетичних властивостей. Крім цього, критерії оцінювання різьблених виробів із коштовного каміння не розкривають особливостей набуття виробами художньої та історичної значущості, а їхня кількісна оцінка здійснюється на підставі коефіцієнтів, що не мають обґрунтованого пояснення. Однак, без цього неможливо вирішити вкрай важливі питання, пов’язані зі створенням методики експертного оцінювання, яка може бути використана в регламенті товарознавчої експертизи, а також у прогнозуванні оціночної вартості. Отже, експертне оцінювання творів ювелірного мистецтва і, зокрема, художніх різьблених виробів із коштовного каміння як окремої групи ювелірних товарів, стає актуальною, а її результати – цінними для вирішення низки наукових та практичних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ХУДОЖНІХ РІЗЬБЛЕНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОШТОВНОГО КАМІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок