Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (на матеріалі уроків української літератури)

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (на матеріалі уроків української літератури)

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (на матеріалі уроків української літератури)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,17 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ
ім. Г.С. Костюка АПН УКРАЇНИ
Видолоб Наталія Олексіївна
УДК 159.922.7/.8
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
(на матеріалі уроків української літератури)
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Калмикова Лариса Олександрівна,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, проректор з НВР
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
член-кореспондент АПН України,
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати
кандидат психологічних наук, доцент
Помиткін Едуард Олександрович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділом теорії і практики педагогічної майстерності
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра психології.
Захист відбудеться 30 вересня 2003 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. .453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України ( 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
Автореферат розіслано 29 серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес розбудови та утвердження суверенної, правової, демократичної, соціально орієнтованої держави Україна органічно пов’язаний із становленням громадянського суспільства, що, у свою чергу, передбачає істотну трансформацію світоглядних орієнтацій та самосвідомості народу. Школа, поряд з іншими соціальними інститутами виховання, відіграє в суспільстві перехідного періоду важливу роль у формуванні особистості, яка б органічно поєднувала моральні чесноти, громадянську зрілість, патріотизм, професійну компетентність, активність, високий творчий потенціал, почуття обов’язку і відповідальності перед Батьківщиною. Система національної освіти повинна максимально повно спиратись у навчально-виховній роботі на традиції і культурні цінності української нації, її духовні вершини; культивувати у вихованців кращі риси українського народу – любов до рідної землі, працелюбність, прагнення до індивідуальної свободи, повагу до жінки, глибокий зв’язок з природою, толерантність, віру у справедливість.
З огляду на сказане, актуальною проблемою є пошук перспективних шляхів та виявлення ефективних умов, що забезпечують розвиток у школярів відчуття належності до українського народу, потреби й готовності захищати інтереси своєї Вітчизни, реалізовувати свій особистісний потенціал на її благо.
Методологічні, світоглядні основи дослідження української ментальності розкриті у працях В. Вернадського, Б. Грінченка, М. Грушевського, М. Драгоманова, Д. Донцова, О. Духновича, М. Костомарова, П. Куліша, В. Липинського, Г. Сковороди, Т. Шевченка, І. Франка.
Сутність поняття ментальності нації (етносу) на теренах сучасної української філософської науки проаналізовано у роботах Т. Гетало, О. Красовської, Е. Макаренко, Н. Михайловської, М.-Л. А. Чепи, А. Шведової та інших.
Психолого-педагогічний аналіз феномену української ментальності та практики його розвитку і використання у процесі становлення особистості сучасного українця здійснили М. Боришевський, Г. Ващенко, О.Кульчицький, І. Огієнко, С. Русова, М. Стельмахович, В. Сухомлинський, В. Янів, Я. Ярема, М. Шлимкевич та інші.
У культурологічній та психолого-педагогічній літературі представлено результати досліджень соціальних і психолого-педагогічних умов ефективного використання засобів народознавства з метою формування у особистості окремих сторін української ментальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕНТАЛЬНОСТІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (на матеріалі уроків української літератури)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок