Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕДИТНА ІНФРАСТРУКТУРА АПК УКРАЇНИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

КРЕДИТНА ІНФРАСТРУКТУРА АПК УКРАЇНИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Назва:
КРЕДИТНА ІНФРАСТРУКТУРА АПК УКРАЇНИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ІБАТУЛЛІН Шаміль Ільдусович
УДК 336.77:338.43
КРЕДИТНА ІНФРАСТРУКТУРА АПК УКРАЇНИ:
СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - доктор економічних наук, академік УААН,
професор, заслужений діяч науки і техніки України
Саблук Петро Трохимович, Інститут аграрної
економіки УААН, директор
Офіційні опоненти - доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Лайко Петро Афанасійович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри податкової
та страхової справи
кандидат економічних наук, доцент, Дема Дмитро Іванович, Державний
агроекологічний університет, завідувач
кафедри фінансів і аудиту
Провідна установа - Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки
України, кафедра фінансів, м. Тернопіль
Захист відбудеться 24 жовтня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кімната 212.
Автореферат розісланий 22 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап трансформаційного періоду економіки України характеризується рядом позитивних зрушень: піднесенням національної економіки, зміщенням акцентів державної політики на ринково-орієнтовані методи управління, створенням та розвитком елементів ринкової інфраструктури. В аграрній сфері активно відбуваються реформування земельних відносин, реорганізація існуючих та створення нових підприємств, розвиваються ринкові форми та методи господарювання.
За цих умов посилюється роль кредиту у розвитку економіки агропромислового комплексу. Проте система кредитних відносин в аграрній сфері знаходиться ще у стані формування. Фактично відсутні спеціалізовані аграрні кредитні установи, а кредитне забезпечення агропромислових товаровиробників здійснюється, як правило, на загальних умовах. Не знаходять свого відображення особливості функціонування аграрних кредитних установ і в українському законодавстві.
У той же час у зарубіжних країнах, особливо з перехідною економікою, діють міжнародні та урядові програми підтримки розвитку аграрної кредитної інфраструктури. Тому дослідження формування і розвитку кредитної інфраструктури в аграрній сфері України та опрацювання науково обґрунтованих пропозицій щодо державного регулювання цих процесів набуває в даний час особливої актуальності і має теоретичне та практичне значення.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, виконані в дисертаційній роботі, є складовою теми “Фінансова політика та фінансово-кредитний механізм АПК у ринкових умовах” (№ державної реєстрації 0196U016298), що виконується в Інституті аграрної економіки УААН.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обґрунтування напрямів розвитку кредитної інфраструктури агропромислового комплексу України та визначення ролі держави у регулюванні цього процесу.
Для реалізації поставленої мети було передбачено вирішення таких основних завдань:
- аналіз категорій “фінанси” і “кредит” у перехідних умовах та дослідження суті категорії “кредитна інфраструктура”;
- вивчення об’єктивних особливостей агропромислового виробництва, які обумовлюють специфічні функції кредитної системи АПК України, а також міжнародного досвіду з організації кредитного процесу в аграрній сфері;
- оцінка сучасного стану та перспектив розвитку кредитної системи України;
- побудова макроекономічної моделі грошових потоків в економіці України;
- оцінка економічного та фінансового стану аграрних підприємств України на регіональному рівні;
- обґрунтування умов і можливостей кредитування аграрних підприємств на мікрорівні, в тому числі із застосуванням економіко-математичних та економетричних моделей;
- визначення ролі держави у розвитку аграрної кредитної інфраструктури, розробка імітаційної моделі поведінки аграрної виробничої системи за різних умов кредитного забезпечення та застосування різних методів державного регулювання цього процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРЕДИТНА ІНФРАСТРУКТУРА АПК УКРАЇНИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок