Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка методів РЕМ-фотограмметрії та морфолого-фрактального аналізу (на прикладі дослідження деструкції кісткової тканини)

Розробка методів РЕМ-фотограмметрії та морфолого-фрактального аналізу (на прикладі дослідження деструкції кісткової тканини)

Назва:
Розробка методів РЕМ-фотограмметрії та морфолого-фрактального аналізу (на прикладі дослідження деструкції кісткової тканини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Волошин Володимир Ульянович
УДК 528.72:537.533.35
Розробка методів РЕМ-фотограмметрії
та морфолого-фрактального аналізу
(на прикладі дослідження деструкції кісткової тканини)
Спеціальність – 05.24.02 – фотограмметрія та картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
Мельник В. М. заслужений працівник народної освіти України,
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри екології, землевпорядкування і кадастру
Волинський державний університет імені Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
Шинкаренко Г. А. доктор фізико-математичних наук, професор,
завідувач кафедри інформаційних систем
Львівський національний університет імені Івана Франка
Катушков В. О. кандидат технічних наук, доцент
кафедри фотограмметрії та геоінформатики,
Київський національний університет будівництва і
архітектури
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “05” березня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Карпінського 6, Інститут геодезії, ауд. 518, ІІ навчальний корпус.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” 79013, Львів, вул.Професорська,1.
Автореферат розісланий “04”лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.
1
Загальна характеристика роботи
На сьогоднішній час в багатьох областях науки і техніки найчастіше доводиться зустрічатися з необхідністю одержання інформації про досліджувані об’єкти на основі аналізу їх зображень. Особливо це відноситься до дослідження об’єктів, котрі не можна безпосередньо виміряти. У більшості випадків це мікрооб’єкти, які можна спостерігати та фотографувати при великих збільшеннях, найчастіше за допомогою електронних мікроскопів.
Актуальність теми дослідження. Електронні мікроскопи використовують для вивчення об’єктів мікросвіту з часу їх створення, однак одержання кількісної інформації, наприклад, про мікрорельєф з характерними розмірами субмікронного діапазону наштовхується на серйозні труднощі, і у більшості випадків вивчення мікрооб’єктів обмежується якісною стороною досліджень. Коли досліджуваний мікрооб’єкт складається з елементів простої геометричної форми (многогранників, площин, сфер тощо), якісна оцінка дозволяє скласти досліднику певну уяву про просторову структуру мікрооб’єкта. Якщо ж об’єкт має складний мікрорельєф, і до того ж наперед не відома його просторова структура, то на основі одних візуальних спостережень неможливо правильно інтерпретувати його просторову організацію. Тому виникає необхідність розробки методів, які б дозволили проводити тривимірну реконструкцію (відновлення). Головними методами визначення просторових характеристик мікрооб’єктів, що застосовуються в наш час, є фізичні та фотограмметричні.
За допомогою фотограмметричних методів можна одержати тривимірну оцінку довільних поверхонь і, отже, значно розширити можливості РЕМ. Окрім того, методи фотограмметрії мають широкі можливості щодо точності, достовірності та оперативності.
Висока роздільна здатність РЕМ, велика глибина різкості, можливість безпосередньо вивчати в РЕМ масивні зразки висунули цей прилад на перше місце за масовістю його застосування у різних областях науки і техніки.
Поряд з цим спостерігається обмеженість застосовуваних методик одержання просторових кількісних характеристик досліджуваних мікрооб’єктів. Цим пояснюється підвищена увага до фотограмметричної обробки.
Фотограмметрична обробка РЕМ-зображень має ряд особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка методів РЕМ-фотограмметрії та морфолого-фрактального аналізу (на прикладі дослідження деструкції кісткової тканини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок