Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА СИНДРОМ МЕЛЛОРІ-ВЕЙССА.

ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА СИНДРОМ МЕЛЛОРІ-ВЕЙССА.

Назва:
ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА СИНДРОМ МЕЛЛОРІ-ВЕЙССА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Трофімов Микола Володимирович
УДК 616.329/.33-002.2-005.1-072.7-059
ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА
СИНДРОМ МЕЛЛОРІ-ВЕЙССА.
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кришень Валерій Павлович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри хірургічних хвороб, оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ярешко Володимир Григорович, Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри хірургії з курсом гнійно-септичної хірургії;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Нікішаєв Володимир Іванович, Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, м. Київ, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків, відділ хірургії печінки та жовчовивідних шляхів.
Захист відбудеться “ ” _________ 2007 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 при Дніпропетровській державній медичній академії (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Жовтнева, 4, ауд. № 9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий ___ _______ 200 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Ю.Ю. Кобеляцький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема перебігу синдрому Меллорі-Вейсса (СМВ) відноситься до важливих проблем клінічної хірургії у зв’язку з тим, що частота захворюваності та тяжкість наслідків СМВ мають неабияке соціальне та економічне значення. Так, за даними вітчизняних авторів, доля кровотеч, викликаних СМВ, складає 6,5% від загальної кількості кровотеч з верхньої частини шлунково-кишкового тракту и поступається лише виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивному геморагічному гастриту і раку шлунка (В.І. Десятерик, 1996; В.І. Нікішаєв та співавт., 2005; В.П. Кришень та співавт., 2006). Летальність при СМВ за даними різних авторів (Geoffrey L. et al., 2000; В.Ф. Саєнко та співавт., 1999; О.А. Ананко та співавт., 2003) складає 8,6%, а при тяжких ступенях крововтрати до 60%. Післяопераційна летальність в залежності від ступеня крововтрати складає 8%-47,6% за даними вітчизняних вчених (В.В. Бойко та співавт., 1999; В.Г. Грома та співавт., 2003; П.Д. Фомін та співавт., 2004).
Діагностиці та лікуванню СМВ присвячена величезна кількість публікацій, але в роботах відсутня чітка, послідовна схема надання допомоги хворим з СМВ. Переважна більшість авторів наголошує на досягненні стійкого гемостазу при СМВ переважно ендоскопічними способами, яке неможливе в більшості лікувальних установ, насамперед у центральних районних лікарнях.
Все вищезазначене вимагає подальшого дослідження причин виникнення та клінічного перебігу СМВ з метою обґрунтування оптимальної лікувальної тактики хворих на СМВ в залежності від даних їх комплексного клінічно-лабораторного обстеження.
Зв’язок роботи з науковими планами. Дисертація є фрагментом науково-дослідницької роботи кафедри хірургічних хвороб, оперативної хірургії та топографічної анатомії Дніпропетровської державної медичної академії “Організаційні і клінічні аспекти покращення якості надання медичної допомоги хворим з гострими хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини” (номер державної реєстрації 0199U002122).
Мета роботи: поліпшення результатів лікування хворих на синдром Меллорі-Вейсса на підставі оптимізації лікувальної тактики, що базується на даних їх комплексного обстеження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ВИЗНАЧЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА СИНДРОМ МЕЛЛОРІ-ВЕЙССА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок