Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСІЯНИ В ДОНБАСІ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

РОСІЯНИ В ДОНБАСІ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

Назва:
РОСІЯНИ В ДОНБАСІ (20 – 30 рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,61 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Малярчук Наталя Григорівна
УДК 94 (477.6)
РОСІЯНИ В ДОНБАСІ
(20 – 30 рр. ХХ ст.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України
Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Нікольський Володимир Миколайович,
професор кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
завідувач відділом історії України 20-30 рр. ХХ ст.,
заступник директора Інституту історії
України НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
доктор історичних наук, професор
Безпалов Микола Єгорович,
завідувач кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В. Каразіна Міністерства освіти
і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться “_23_” червня 2006 року о _13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II навч. корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк - 55, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “__19__” травня 2006 р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З проголошенням незалежності України розпочався процес формування української етнонаціональної політики, спрямованої на врахування, поєднання та реалізацію національних інтересів представників понад 130 етносів, що мешкають на її теренах. Однак на сьогодні ще зарано говорити про повне розвязання етнічних проблем в Україні та утвердження в українському суспільстві атмосфери міжнаціональної толерантності та злагоди. Великою мірою це обумовлено наявністю “білих плям” в етнічній історії України, оскільки більшість суперечностей у міжнаціональних відносинах мають історичне походження. Отже, вивчення історії окремих етносів, безперечно, є однією з актуальних проблем вітчизняної історичної науки.
Етнічна історія України не буде повною без висвітлення минулого росіян другого за чисельністю етносу нашої держави, з яким упродовж останніх трьох з половиною століть була тісно повязана доля українського народу. Недостатня наукова розробленість історії цієї етнічної групи в Україні та її окремих регіонах є підґрунтям для свідомого чи несвідомого викривлення минулого. В умовах надзвичайної політизації та загострення “російського питання”, яке спостерігається сьогодні, це може спричинити конфліктні ситуації, призвести до погіршення міжнаціональних взаємин у державі. Тому ґрунтовне й усебічне дослідження історії російської етнічної спільноти є актуальним та важливим завданням вітчизняної історичної науки.
Необхідність вивчення історії росіян в Донбасі, як у регіоні зі значною концентрацією російського населення, обумовила регіональний аспект нашого дослідження.
Своєчасність та важливість вивчення досвіду вирішення російського питання державою у 20 – - ті рр. ХХ ст. також не викликає сумнівів, бо у міжвоєнний період перед російською етнічною спільнотою України постали проблеми, які й сьогодні є актуальними для її представників: зміна політичного статусу і, як наслідок, необхідність інтегруватися в українську культуру. Отже, врахування здобутків та прорахунків уряду в цьому питанні надасть можливість запобігти повторенню помилок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження пов’язаний з науковою темою, що опрацьовується колективом кафедри історії України Донецького національного університету “Актуальні проблеми історії України: регіональні аспекти” ( Г – 0518 № 0105 U 004466).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОСІЯНИ В ДОНБАСІ (20 – 30 рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок