Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ

Назва:
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОНЧАРОВА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК 334.716:669.1](477)
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі теоретичної та прикладної економіки.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Єхануров Юрій Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
теоретичної та прикладної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Александров Іван Олександрович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук
Калінін Ігор Віталійович,
Державне підприємство „Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю.Осади” (ДП „НДТІ”), завідуючий відділом економічних та маркетингових досліджень
Захист відбудеться “11” червня 2008 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-а, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “8” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент О.І. Жилінська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У ринкових умовах успішне функціонування підприємств визначається їх готовністю до реструктуризації за напрямками діяльності та швидкістю її проведення, що випереджала би зміни зовнішнього середовища. За сучасних умов промисловість України є основним джерелом зростання ВВП країни і доходної частини бюджету, а металургійна промисловість забезпечує понад 40% валютних надходжень. У загальному зростанні промисловості в 2006 році частка металургії становила 27,28% і посідала друге місце після машинобудування. Зважаючи на внесок підприємств гірничо-металургійного комплексу в соціально-економічний розвиток, постають завдання стабілізації сфери промислового виробництва, які не можуть бути вирішені лише за рахунок зміни зовнішніх умов функціонування підприємств. У металургійній промисловості, зокрема, в чорній металургії, нагальним є проведення глибокої докорінної реструктуризації, що дозволить підвищити ефективність діяльності, і, відповідно, конкурентоспроможність металургійних підприємств.
Перед більшістю українських металургійних підприємств в останні роки постали серйозні проблеми, спричинені посиленням самостійності функціонування в умовах ринку, що потребує кардинальних змін у структурі підприємств, пошуку нових шляхів підвищення ефективності діяльності та зростання конкурентоспроможності. Все це обумовило необхідність дослідження на теоретичному рівні сутності процесів реструктуризації підприємств, її видів і форм, а також визначення комплексу заходів практичної реалізації комплексної програми реструктуризації вітчизняних підприємств чорної металургії.
Стан розробки проблеми. У світовій економічній науці дослідження процесів реструктуризації підприємств знайшли відображення в працях Д.Аакера, М.Бадау, С.Біндера, А.Кінга, П.Петера, К.Стейла, Х.Вейріха та ін. Однак особливості національної економіки обмежують сферу використання теоретичних підходів, висновків і пропозицій, розроблених для країн з розвиненою ринковою економікою та провідних підприємств з великим досвідом проведення процесів реструктуризації. Останніми роками з’явилась низка праць, які висвітлюють різні аспекти теорії і практики здійснення процесів реструктуризації на промислових підприємствах, зокрема, металургійних, в умовах сучасного етапу розвитку економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок