Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИЗИК В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

РИЗИК В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
РИЗИК В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РІКТОР Тетяна Леонідівна
УДК 141.7 : 316.4
РИЗИК В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність – 09.00.03 –
Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського
Науковий керівник: Нікітін Леонід Микитович
професор, доктор філософських наук, професор кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського,
Офіційні опоненти: Шкода Володимир Васильович
професор, доктор філософських наук, професор кафедри теорії культури і філософії науки Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна
ЛЕОНОВ Леонід Григорович
доцент, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Донецького національного університету
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 26 жовтня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ауд. 509.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 6 вересня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук,
доцент М.І.Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження ризику, його значущість в усіх сферах людської діяльності набуло у наш час виняткової науково-практичної, соціально-практичної і філософської потреби. Середовище, в яке постійно "занурена" людина, його складна й суперечлива екзистенційність, динамічність і багатоваріантність породжують феномен ризику. Зростання обсягу знань та інформації, підвищення спеціальної, природонаукової й технічної підготовки людей тісно пов'язані зі збільшенням ризикових ситуацій, постанням ризику в різних формах і видах. Виникають соціальні проблеми та конфлікти, що випливають із самого суспільного виробництва, створюючи ситуації, в яких ризик є неминучим. Тому передбачення та виявлення ризикових ситуацій, а також вчасні дії, спрямовані на його усунення або мінімізацію негативних наслідків, є необхідною умовою подальшого існування та розвитку суспільства.
У надрах світових соціальних процесів сьогодні відбувається те, що можна назвати одним словом – нестабільність. Ризик пов'язано із кризами різного походження, ці кризи є наслідком як свідомої діяльності людини, так і природних стихій, де випадковість вирішує усе. Відповідно зростає актуальність і значення заходів, спрямованих на виявлення й уточнення тих умов і обставин, у яких можливе виникнення ризикових ситуацій. Практична потреба у дослідженні ризику обумовлена, насамперед, необхідністю постійного і систематичного формування в сіспільстві ясного уявлення щодо стратегічного прогнозування суспільного розвитку.
Значної важливості і соціальної необхідності набувають питання відносно ролі соціального ризику в епоху глобалізації. Особливо актуальною є проблема ризику в період, коли Україна обрала нового, із демократичними поглядами Президента, коли відбувається активна боротьба із старою корумпованою владою, коли наша держава переживає переломний, перехідний, найменш усталений період свого існування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною комплексної науково-дослідної роботи кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського у рамках кафедральної держбюджетної теми "Проблема людини в сучасній філософії" № 0103V004887, тема індивідуального розділу "Вплив ризику на розвиток суспільства в умовах соціальної кризи і нестабільності".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РИЗИК В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок