Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання

ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання

Назва:
ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
академія пожежної безпеки україни
кріса іван якимович
УДК 613.842
ідентифікація осередків самозігрівання
рослинної сировини, які спричиняють пожежі на
підприємствах переробки та зберігання
Спеціальність 21.06.02 - Пожежна безпека
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії пожежної безпеки України.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор ольшанський Василь Павлович,
Академія пожежної безпеки України МНС України (м. Харків), начальник кафедри прикладної механіки
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор соловей Віктор Васильович,
Інститут проблем машинобудування НАН України (м. Харків), завідуючий відділом енергоустановок
 
кандидат технічних наук, доцент
Тищенко Олександр Михайлович,
Черкаський Інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля (м. Черкаси), проректор з наукової роботи
Провідна установа | Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “22 ” квітня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 при Академії пожежної безпеки України, за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії пожежної безпеки України, за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
Автореферат розісланий “19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Кривцова В.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На практиці найбільш часто для попередження надзвичайних ситуацій використовують системи термоконтролю сировини. Однією з причин їх низької ефективності є великий крок розміщення датчиків (термопар) і малі значення коефіцієнтів теплопровідності та температуропровідності сировини. Внаслідок значної віддаленості від датчиків локалізовані осередки термічної активності, де виникають значні температури самозігрівання і найбільш ймовірне самозаймання, можуть не попадати в зону ефективного термоконтролю. У таких випадках система контролю занижує фактичні значення температури в масиві і не дає інформації про наявність аварійного стану. Тому може здаватись доцільним зменшення кроку розміщення датчиків. Але це призводить до ускладнення і значного здороження системи. Крім того, велика кількість датчиків створює незручності при завантажуванні та розвантажуванні сировини, бо при цих операціях датчики можуть одержати механічні пошкодження і вийти з ладу, що знижує надійність системи. Таким чином, постає задача вибору раціонального кроку розміщення термодатчиків, яка потребує вивчення особливостей локалізованих температурних полів в дисперсних середовищах з малою теплопровідністю.
Альтернативою збільшенню кількості датчиків може стати досконала система комп’ютерної обробки інформації, яка дозволяє відновити повну картину температурного поля за даними вимірювань температури в окремих точках масиву. Це задача реконструкції температурного поля. При її розв’язанні повинні бути знайдені місця локалізації осередків самозігрівання, їх теплофізичні параметри (розміри, потужності, тощо), а також області, де досягаються найвищі температури самозігрівання. Ці дані дозволяють спростити ліквідацію можливої аварійної ситуації адресним подаванням охолоджуючих речовин та флегматизаторів.
Отже, вдосконалення методів діагностики термічної активності при зберіганні сировини є актуальною науковою і практичною задачею. Її розв’язання пов’язане з розробкою методів реконструкції температурних полів, що дозволить підвищити рівень пожежної безпеки підприємств агропромислового комплексу, покращити умови зберігання сировини, зменшити її втрати при пере-робці та зберіганні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження проводилося в рамках держбюджетних науково-дослідних робіт: “Методи та технічні засоби забезпечення пожежної безпеки елеваторів” (№ ГР 0199U001650) та “Дослідження температурних полів самозігрівання сировини в силосах елеваторів” (№ ГР 0100U004311).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ідентифікація осередків самозігрівання рослинної сировини, які спричиняють пожежі на підприємствах переробки та зберігання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок