Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У сучасних умовах реконструкції навчально-виховної системи, переорі
єнтації її на реалізацію особистісно-орієнтованої концепції


Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
СЕМЧЕНКО НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 378:37.03 + 37.035.91
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
ПАСИНОК ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, декан факультету іноземних мов, завідувач кафедри німецької і французької мов.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
ГРИНЬОВА ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
кафедра загальної педагогіки, професор
кандидат педагогічних наук, доцент
ВОЛКОВА НАТАЛІЯ ПАВЛІВНА,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра педагогіки та психології, доцент
Провідна установа: | Луганський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки.
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться --жовтня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В).
Автореферат розісланий 24 вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С. Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. Нові реалії освіти відповідно до вимог Болонського процесу вимагають підготовки вчителя, здатного створювати оптимальні умови для розвитку кожної особистості, максимально враховувати її індивідуальні інтереси, сприяти розвитку в учнів високоморальних якостей, які дозволяють їм стати активними повноправними громадянами своєї держави та самореалізуватися як особистості. А це, у свою чергу, обумовлює необхідність формування у вчителя системи лідерських якостей, завдяки яким він зможе приймати своєчасні самостійні рішення, переконувати учнів у правильності своєї позиції, вести їх за собою на шляху досягнення поставлених цілей, ефективно взаємодіяти з батьками школярів і колегами.
Про необхідність формування у педагогів лідерських якостей вказується й у „Національній доктрині розвитку освіти”. Так, у цьому освітньому документі зазначається, що однією з необхідних передумов модернізації освіти є „виховання лідерів у цій сфері”.
Тому сформовані лідерські якості повинні стати однією з основних складових професійної компетентності сучасного педагога. Однак у реальному житті умови, необхідні для формування лідера, творчої, духовно-моральної особистості педагога або відсутні зовсім, або далеко не завжди забезпечені необхідним якісним змістом. Отже, професійний розвиток майбутніх учителів у багатьох вимірах передбачає сьогодні насамперед переосмислення самого змісту освіти, його структури, форм організації з виходом на завдання формування лідерських якостей.
Проблема підготовки вчителя традиційно займала і займає одне з провідних місць у науково-педагогічній літературі. Так, специфічні особливості та закономірні основи навчального процесу у вищому навчальному закладі було висвітлено у працях А. Алексюка, С. Архангельського, И. Галузинського, М. Євтуха, С. Золотухіної, Д. Зюзіна, Л. Семушкіної та ін.
Науково-теоретичні проблеми професійної підготовки майбутніх педагогів розглядались у працях О. Абдулліної, Ф. Гоноболіна, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ПОЗААУДИТОРНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок