Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Щербакова Таміла Анатоліївна
УДК 330.112.53
ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА
В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії і економіки сільського господарства Дніпропетровського державного аграрного університету Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Корецький Микола Христофорович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет, професор
кафедри економічної теорії
і економіки сільського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тарасевич Віктор Миколайович,
Національна металургійна
академія України, завідувач
кафедри політичної економії;
кандидат економічних наук,
Филюк Галина Михайлівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, викладач
кафедри теоретичної та прикладної економіки
Провідна установа – Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України
(відділ глобальних систем сучасної цивілізації), м. Київ
Захист відбудеться 23 травня 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд.342
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 15 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні зміни, які відбуваються в економіці України з початку 90-х років, спрямовані на формування якісно нової моделі господарювання. Основу цієї моделі становлять ринкові відносини, початком практичного втілення яких є процес трансформації відносин власності шляхом роздержавлення, приватизації і демонополізації економіки. Це закладає підвалини для формування конкурентного середовища, що становить основний зміст ринкової економіки. Саме конкуренція виступає внутрішнім механізмом забезпечення ефективного та динамічного розвитку. Механізм конкуренції гнучко реагує на найменші зміни, котрі відбуваються на ринку, а останній у свою чергу досить чутливий до змін у механізмі конкуренції, що змушує суб`єктів ринку постійно підвищувати продуктивність праці, шукати шляхи зниження витрат виробництва, застосовувати новітню технологію, впроваджувати у виробництво науково-технічні інновації, що призведе до розвитку виробничих сил суспільства.
Формування конкурентного середовища в економіці України відбувається без наявної необхідної бази її функціонування в минулий період: інституціональної структури, інструментів, спеціалістів, досвіду та інших елементів. Це зумовлює необхідність та актуальність дослідження досвіду організації та впровадження механізму конкуренції, накопиченого державами з ринковою економікою. Серед найбільш значних зарубіжних праць, у яких розглядаються питання теорії та практики конкуренції, можна назвати праці С.Брю, Д.Гелбрейта, Дж.Кейнса, К.Макконнелла, А.Маршалла, М.Портера, Дж.Робінсон, Д.Сакса, П.Самуельсона, М.Фридмена, Е.Чемберлена, Л.Ерхарда, Й. Шумпетера.
При цьому використання досвіду економічно розвинутих держав обов`язково повинно враховувати специфіку соціально-економічного розвитку України, підходити до застосування та вибору найбільш припустимих та доцільних на сьогодні форм та методів організації відносин, які виникають при формуванні та розвитку конкуренції. Практика доводить необхідність оптимального співвідношення різноманітних за формою власності і й розмірами підприємств у єдиному економічному просторі, а тому процеси антимонопольного регулювання мають враховувати доцільність організаційних перетворень та запобігати монополізації економіки.
Важливого значення набули роботи вітчизняних вчених, а саме: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок