Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації

Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації

Назва:
Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бікова Наталя Миколаївна
УДК 81’246.3+81’27
Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації
10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі загального мовознавства та слов’янських мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Шумарова Наталія Петрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики, завідувач кафедри мови та стилістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, старший науковий
співробітник
Яворська Галина Михайлівна,
Рада національної безпеки і оборони України, державний експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
Труб Володимир Михайлович,
Інститут української мови НАН України,
старший науковий співробітник відділу
соціолінгвістики
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет, кафедра загального та українського мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П. Гнатюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення проблем мовної ситуації в Україні для подальшого регулювання національно-мовного розвитку держави згідно з Законом про мови (1989 р.).
Соціолінгвістичні дослідження мають велике значення для формування мовної політики в багатомовних регіонах світу. 2001 рік Радою Європи був проголошений Європейським роком мов, головною метою якого була підтримка мов малих етносів. Забезпечення умов розвитку і збереження етнокультурної та мовної свідомості цих народів є проблемою всіх багатонаціональних і багатомовних країн, зокрема й України, яка підписала Європейську Хартію регіональних мов і мов національних меншин, чим засвідчила своє ставлення до проблеми.
Актуальність роботи зумовлена відсутністю комплексного дослідження мовної ситуації у Придунайському регіоні, де в межах одного населеного пункту можуть співіснувати кілька споріднених і неспоріднених різноструктурних мов. Окремі дослідження болгарських діалектів сіл регіону (С.Б. Бернштейн, І.А. Стоянов, В.О. Колесник, С.Д. Курдова) не розв’язують проблеми.
Опис мовної ситуації в будь-якій державі чи її окремому регіоні потребує аналізу історичних, економічних, політичних і соціокультурних умов існування кожного конкретного етносу, визначення рівня його самоідентифікації та самосвідомості, ступеня задоволення мовно-культурних потреб, виявлення оцінного ставлення до мов національних меншин та мови титульної нації тощо.
Вивчення мовної ситуації в с. Старі Трояни Кілійського району Одеської області, де компактно проживає болгарське, гагаузьке, українське, російське населення, є першим дослідженням такого плану. Врахування власне мовних і позамовних (соціолінгвальних) чинників дозволяє проаналізувати мовну поведінку жителів села за соціальними, освітніми, віковими і статевими параметрами, виявити ситуативну й стратифікаційну варіативність вибору репрезентованих мов.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано відповідно до тематики, передбаченої планом науково-дослідної роботи кафедри загального мовознавства та слов’янських мов Ізмаїльського державного гуманітарного університету, за напрямом наукового пошуку – “Мовна специфіка краю”, який затверджено вченою радою Ізмаїльського державного педагогічного інституту (протокол № 6 від 27.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Типи мовної поведінки в мультилінгвальній ситуації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок