Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІТОГОРМОНИ В ПРОЦЕСІ РОСТУ ХАРОВИХ ВОДОРОСТЕЙ (Chara contraria A. Braun ex Kutz. та Chara vulgaris L.)

ФІТОГОРМОНИ В ПРОЦЕСІ РОСТУ ХАРОВИХ ВОДОРОСТЕЙ (Chara contraria A. Braun ex Kutz. та Chara vulgaris L.)

Назва:
ФІТОГОРМОНИ В ПРОЦЕСІ РОСТУ ХАРОВИХ ВОДОРОСТЕЙ (Chara contraria A. Braun ex Kutz. та Chara vulgaris L.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,51 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
ВОЙТЕНКО
Леся Василівна
УДК 577.175.1 : 582.263.3
ФІТОГОРМОНИ В ПРОЦЕСІ РОСТУ ХАРОВИХ ВОДОРОСТЕЙ
(Chara contraria A. Braun ex Kutz. та Chara vulgaris L.)
03.00.12 – фізіологія рослин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2006
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у відділі фітогормонології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічниї наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
заслужений діяч науки і техніки,
МУСАТЕНКО Людмила Іванівна
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувачка відділу фітогормонології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ЯВОРСЬКА Вікторія Казимирівна
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
завідувачка відділу фізіології росту і розвитку рослин
доктор біологічних наук
САКЕВИЧ Олександр Йосипович
Інститут гідробіології НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
екологічної фізіології водяних рослин
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться „19” жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ-22, вул. Васильківська, 31/17
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Автореферат розіслано 8 вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.б.н. Є.Ю. Мордерер
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основою структурної і функціональної організації всіх організмів є ріст, розмноження і диференціація клітин. Найбільш зручними об'єктами дослідження ростових процесів на клітинному рівні були і є корінь, апекси, відрізки колеоптилів і гіпокотилів судинних рослин (Іванов, 1974; Ситник, Мартин, Мусатенко, 1977; Мартин, Мусатенко, 1985). Серед водоростей надзвичайно зручним об'єктом для фізіологічних досліджень є багатоклітинні харофіти. Величезні розміри клітин хари (від кількох мм до 25 і більше см), що складають міжвузля, дозволяють вивчати ріст, проникність цитоплазматичних мембран, закономірності руху цитоплазми, біоелектричні потенціали клітин тощо (Харові водоросли, 1973). Подібність морфологічної будови, мітозу та цитокінезу клітин харофітів з вищими рослинами давали підстави деяким дослідникам відносити їх до вищих рослин (Sluiman, 1985; Stewart, Mattox, 1975; Stewart, Mattox, 1978).
Однією з нагальних проблем сучасної фітобіології є дослідження регуляторних систем, що забезпечують морфогенез, ріст, розвиток і репродукцію рослин. Доведено, що важлива роль у регуляції цих процесів у вищих рослин належить гормональній системі. Дослідження такого плану у спорових, зокрема у водоростей, на жаль, досить обмежені (Мусатенко, 1993; Kazmierczak, 2001; Kazmierczak, Rosiak, 2000; Kwiatkowska, Godlewski, 1988; Mooney, van Staden, 1984; de Nys, Jameson, Chin and et. all., 1990). Не менш актуальним є вивчення взаємозв'язку ростових і формотворчих процесів з наявністю та розподілом ендогенних фітогормонів у водоростей. Дослідження такого плану дозволять виявити не тільки фізіологічну роль фітогормонів у спорових, зокрема у водоростях, але й встановити риси їх подібності і принципові відмінності у різних за ступенем еволюційної просунутості організмів. Вирішення цих питань необхідне, перш за все, для розробки теоретичних основ гормональної регуляції росту і розвитку нижчих рослин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до плану науково-дослідних робіт відділу фітогормонології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України у межах бюджетної теми „Гормональна регуляція ростових процесів різних органів рослин”, номер державної реєстрації 0104U000060, одним з відповідальних співвиконавців якої була дисертантка.
Мета і завдання досліджень. Метою даної роботи було дослідження характеру ростової та функціональної диференціації клітин харових водоростей на різних етапах їх індивідуального розвитку та участі у цих процесах фітогормонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІТОГОРМОНИ В ПРОЦЕСІ РОСТУ ХАРОВИХ ВОДОРОСТЕЙ (Chara contraria A. Braun ex Kutz. та Chara vulgaris L.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок