Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ МОНІТОРИНГУ РАДІАЦІЙНИХ ЗМІН У ЛЕГЕНЯХ ПРИ ЛІКУВАННІ РАКУ ЛЕГЕНЬ І ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ

ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ МОНІТОРИНГУ РАДІАЦІЙНИХ ЗМІН У ЛЕГЕНЯХ ПРИ ЛІКУВАННІ РАКУ ЛЕГЕНЬ І ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ МОНІТОРИНГУ РАДІАЦІЙНИХ ЗМІН У ЛЕГЕНЯХ ПРИ ЛІКУВАННІ РАКУ ЛЕГЕНЬ І ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
БОЙКО ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 616.24-06 : 615.849.1-006
ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ МОНІТОРИНГУ РАДІАЦІЙНИХ ЗМІН У ЛЕГЕНЯХ ПРИ ЛІКУВАННІ РАКУ ЛЕГЕНЬ І ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.23 - променева діагностика, променева терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України, м. Полтава
Науковий керівник : | доктор медичних наук, старший науковий співробітник, Мороз Володимир Анатолійович, Національний фармацевтичний університет, доцент кафедри клінічної фармації.
Офіційні опоненти : | доктор медичних наук, професор Первак Марина Борисівна, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, кафедра радіології та променевої анатомії
доктор медичних наук, професор Хворостенко Михайло Іванович, Дніпропетровська медична академія МОЗ України, завідувач кафедри медичної радіології
Провідна організація : | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра
медичної радіології

Захист дисертації відбудеться 21 вересня 2005 р. о 1300 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 6.560.01 НДІ онкології АМН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Ломоносова 33 / 43.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НДІ онкології АМН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Ломоносова 33 / 43.
Автореферат розісланий “_21_” серпня_ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н. С.О. Родзаєвський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування променевої терапії (ПТ) в комплексному лікуванні раку грудної залози (РГЗ) і недрібноклітинному раку легень (РЛ) в наш час досить повно методично обґрунтоване. За різними схемами використання вона дає підвищення показників трьох-, п’яти - і десятирічного виживання на 6,2 і 24% або суттєве збільшення термінів безрецидивного періоду на 20-36% (Vansteenkiste J. et al., 1998; American Cancer Society, 2002; Шалімов С.О., 2003; Price A., 2003). В той же час сучасна ефективна ПТ передбачає застосування достатньо великих доз опромінення, які в переважній більшості дорівнюють толерантним щодо окремих органів і тканин. Легені мають відносно низький рівень толерантності, і це має особливо важливе значення (Hurkmans C.W. et al., 2000; Мороз В.А., 2001; Silvestri G.A. et al., 2002).
Променеві ушкодження легень у вигляді променевого пульмоніту (ПП) та фіброзу (ПФ) є досить поширеною проблемою у практиці застосування ПТ. Відомо, що саме вони є одними з головних перешкод ефективної радіотерапії новоутворень органів грудної клітини. Крім широкого використання ПТ у практиці онкології і високого рівня захворюваності злоякісними новоутвореннями, поширеність даних ускладнень обумовлена деякими специфічними причинами, серед яких варто зазначити: 1) широке використання комплексних методів лікування із послідовним або одночасним застосуванням ПТ та хіміотерапії (ХТ), зокрема задля модифікації радіоуразливості пухлини, а також інших способів, здатних змінювати толерантність тканини легень, 2) загальне збільшення термінів виживання пацієнтів, що сприяє прояву променевої патології пізнього типу, у тому числі ПФ, 3) впровадження останнім часом інтенсифікованих способів підведення дози і розширення показань до ПТ при місцево-дисемінованих та генералізованих онкопроцесах, тощо (Старенький В.П. та співавт., 2002; Silvestri G.A. et al., 2002; Price A., 2003).
Незважаючи на значну поширеність ПП та ПФ в практиці протипухлинного лікування, до цього часу існує цілий ряд не повністю вирішених науково-практичних питань. Так, дискусійною є думка деяких дослідників про загальну непередбачуваність виникнення ПФ і відсутність зв'язку між його розвитком та так званими “ранніми променевими реакціями” легень. Треба також відмітити достатню непевність самого поняття “променевий пульмоніт”, під яким різні дослідники розуміють дещо (а іноді і значно) різні за клінічними і діагностичними проявами процеси – від клінічно незначної променевої реакції до розповсюджених пневмонічних процесів з дихальною недостатністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОМЕНЕВІ МЕТОДИ МОНІТОРИНГУ РАДІАЦІЙНИХ ЗМІН У ЛЕГЕНЯХ ПРИ ЛІКУВАННІ РАКУ ЛЕГЕНЬ І ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок