Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ У РЕЛІГІЙНОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ У РЕЛІГІЙНОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ У РЕЛІГІЙНОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПРОКОПОВИЧ ТЕТЯНА ЮРІЇВНА
УДК 262.7 + 246 (477)
ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ
У РЕЛІГІЙНОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти і науки України, на кафедрі культурології , м.Рівне.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор,
ВИТКАЛОВ Володимир Григорович,
Рівненський державний гуманітарний
університет, завідувач кафедри культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор ПЯСКОВСЬКИЙ Ігор Болеславович
Національна музична академія України
ім.П.І.Чайковського, професор кафедри теорії музики;
кандидат мистецтвознавства,
ПАРХОМЕНКО Ніна Володимирівна
Національний художній музей України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Харківський державний інститут мистецтв
ім.І.П.Котляревського,кафедра української
культури, м. Харків.
Захист відбудеться 25.06.2002р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 24.05.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У розробці цілісної концепції історичного розвитку національної культури в Україні фундаментального значення набувають дослідження всіх її складових, серед яких особливе місце посідає вивчення життєдіяльності української діаспори в контексті загальнонаціонального культуротворчого процесу. Своєю вагомістю й резонансом у світі українська західна діаспора впродовж ХХ століття сприяла утвердженню національного престижу та забезпечувала перспективу етнокультурного відродження.
Цілком закономірно, що отримання знань про культуру українських переселенців, її структуру та функції, є одним із завдань сучасного українського суспільства задля його подальшого розвитку, розробки нових концепцій збереження культурного надбання України та втілення глобальної культурної ідеї – всеукраїнського єднання. Це підкріплено й Національною програмою “Закордонне українство на період до 2005 року”, спрямованою на злиття двох самобутніх конструктів національної культури – діаспорної та українотеренної. Посилення культурних зв'язків між Україною та діаспорою поставило на порядок денний чимало нових проблем, що потребують всебічного наукового вивчення й практичної реалізації.
Актуальність дисертаційного дослідження полягає в розкритті феномену функціонування національної традиції у культурі української діаспори. Науковий інтерес викликає питання осмислення емігрантом вітчизняної традиції у взаємозв'язку та взаємопереході минулого й сучасного. Його розв'язання спонукає і до глибшого теоретичного аналізу національної самобутності, що випромінює у великий радіус, навіть за межами етнічно визначеної території.
Окремого вивчення й обґрунтування вимагає специфіка творчості українського митця-емігранта, у художньо-творчому акті якого віддзеркалюється взаємодія національних та інонаціональних культурних цінностей. До того ж, потрапивши у “пастку” соціально-політичних відносин нового суспільства та герметично замкнутих структур еміграційних громад, творча еліта української діаспори демонструє різні моделі взаємодії власної національної традиції й художніх цінностей інокультури. У цьому аспекті особливий інтерес являє мистецтво української діаспори другої половини ХХ століття, у якому найбільш динамічно простежується світоглядний плюралізм українських переселенців.
Теоретико-культурологічний та мистецтвознавчий аналіз художніх творів представників української західної діаспори другої половини ХХ століття дає підставу припустити, що в умовах інонаціонального середовища спостерігаються три провідні тенденції щодо осмислення традиційної культури – консервація, синтез, трансформація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ У РЕЛІГІЙНОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок