Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІЗАЦІЯ ТА ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ ШКОЛЯРІВ

ГУМАНІЗАЦІЯ ТА ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ ТА ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РОДИГІНА Ірина Вікторівна
УДК 372.850.1
ГУМАНІЗАЦІЯ ТА ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ ШКОЛЯРІВ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович,
проректор з наукової роботи
Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Ільченко Віра Романівна,
завідувачка лабораторії інтеграції змісту шкільної освіти Інституту педагогіки АПН України, м.Полтава
кандидат педагогічних наук, доцент
Порус Борис Натанович,
завідувач кафедри філософії і соціології освіти
Луганського інституту післядипломної освіти
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград
Захист відбудеться “ 29 ” листопада 2000р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2.
Автореферат розісланий “ 27 ” жовтня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Бутенко Л.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Зміна пріоритетів життя, коли людина повинна стати найвищою соціальною цінністю, гармонійною часткою суспільства духовно, інтелектуально і фізично розвинених особистостей, ставить особливі вимоги до освіти і зумовлює її мету на сучасному етапі. Закон “Про освіту”, “Положення про середній навчальний заклад” серед основних принципів освіти називають гуманізм, а Державна національна програма “Освіта” (“Україна XXI століття”) виділяє принципи гуманізації і гуманітаризації освіти.
Загальнопедагогічні проблеми гуманізації освіти розглядають М.Берулава, С.Бондар, Т.Буяльська, О.Вишневський, Ю.Мальований, І.Підласий, О.Савченко. Особливості процесу формування гуманних взаємовідносин висвітлюють В.Білоусова, О.Богданова, А.Бойко, М.Вейт, Н.Гавриловець, Є.Горячева, В.Киричок, А.Мудрик, О.Шиян, С.Юсфин. Сучасні підходи до здійснення гуманістичного виховання подані в роботах І.Беха, О.Бондаревської, М.Боришевського, О.Вишневського, Г.Жирської, О.Киричука. С.Пальчевський розглядає гуманізацію шкільної освіти як засіб розвитку творчих здібностей учнів. Аспект гуманізації системи оцінювання був порушений Ю.Шмуклером. Особливості гуманізації управління школою розглядають І.Буєва та І.Остапйовський. Проблема подолання відокремленості гуманітарної і природничо-математичної освіти відображена в роботах А.Азевич, С.Бачинського, Н.Буринської, Т.Буяльської, З.Гельмана, С.Гончаренка, А.Закгейма, М.Ільїна та інших. Питання інтеграції змісту шкільної освіти подано у творчому доробку В.Ільченко. Теоретичні засади гуманізації природничо-наукової освіти обрунтовують З.Гельман, А.Закгейм, В.Кузнецов, О.Макареня, І.Титова. Гуманізації процесу освіти присвячені дослідження С.Бондар, І.Кіреєвої, О.Савченко.
Науково-методична література надає численні приклади різноманітних і часом вельми суперечливих точок зору на розуміння термінів “гуманізація” та “гуманітаризація”, але не розкриває специфіку і зміст, шляхи, методи і форми гуманізації і гуманітаризації природничо-наукової освіти. Шкільна практика свідчить про значні труднощі в реалізації завдань гуманізації і гуманітаризації природничо-наукової освіти. Виходячи з актуальності проблеми і враховуючи її недостатню розробку, визначено тему дослідження “Гуманізація та гуманітаризація природничо-наукової освіти школярів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ ТА ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВОЇ ОСВІТИ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок