Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> О.М.ПОЛЬ І ЙОГО МІСЦЕ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ ПІВДНЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

О.М.ПОЛЬ І ЙОГО МІСЦЕ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ ПІВДНЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

Назва:
О.М.ПОЛЬ І ЙОГО МІСЦЕ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ ПІВДНЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кочергін Ігор Олександрович
УДК 94 (477.7) “185/189”
О.М.ПОЛЬ І ЙОГО МІСЦЕ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ ПІВДНЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Світленко Сергій Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Лохматова Алла Іванівна,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри теорії та історії держави та права.
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра історії України.
Захист відбудеться “18” червня 2003 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: м.Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ 50, вул. Казакова 8.
Автореферат розісланий “16” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.О.Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перед сучасною українською історичною наукою стоїть багато завдань, які потребують наукового вирішення. Серед них вивчення життя і діяльності видатних особистостей та історії окремих регіонів України займають не останнє місце. Радянська історична наука головну увагу спрямовувала на вивчення масових соціальних процесів, боротьби класів, загальних історичних явищ тощо. Через це утворилися лакуни у вивченні багатьох історичних подій, які були пов’язані з історією різних місцевостей, міст, сіл і діяльністю відомих громадських, політичних діячів та підприємців.
До недавнього часу дослідження життя і діяльності видатних особистостей Придніпров’я мали допоміжне значення і відбувалися в рамках вивчення історії окремих верств населення, подій або місцевостей, які були пов’язані з революційною боротьбою, встановленням та укріпленням радянської влади. Представники ж “панівних класів” взагалі були виключені з історичних досліджень. Тому важливим завданням є повернення забутих і маловідомих імен політичних, громадських, культурних діячів та промисловців Придніпров’я, внесок яких в економічний, політичний і культурний розвиток України був значним.
Серед найпомітніших історичних постатей Придніпровського краю можна назвати ім’я Олександра Миколайовича Поля (1832-1890). Питання ролі і місця цього видатного діяча Катеринославського краю в економічному, суспільно-політичному і культурному розвитку Катеринославщини давно потребує всебічного аналізу та оцінки. Незважаючи на велику кількість різноманітних публікацій, вони не висвітлюють всебічно життя і багатогранну діяльність О.М.Поля, не розкривають суті внеску О.М.Поля в економічний, суспільно-політичний і культурний розвиток краю та й в цілому України.
Своєю діяльністю О.М.Поль багато в чому визначив шляхи розвитку Катеринославської губернії. Феномен О.М.Поля не є виключенням для Катеринославщини другої половини ХІХ ст. Благодійницька діяльність, громадська і соціально корисна робота була характерною рисою багатьох його сучасників. Він жив і працював в сузір’ї видатних особистостей Придніпров’я: освітян М.О.Корфа і Д.Т.Гнєдіна, колекціонера і державного діяча Г.П.Алексєєва, земців П.М.Міклашевського, М.М.Ланшина, В.К.Луцького, громадських діячів М.В.Родзянка, М.М.Алєксєєнка, сільського промисловця Е.К.Бродського. Але серед цих імен О.М.Поль був найбільш яскравою постаттю.
Актуальність теми дисертації підсилюється тим, що громадська, економічна та історико-культурна діяльність О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: О.М.ПОЛЬ І ЙОГО МІСЦЕ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ ПІВДНЯ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок