Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

Назва:
ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,04 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
МАЛЯР ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА
УДК 373.5(477.87)(091)
ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ КЛАСИКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
У ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки і психології Ужгородського національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені І. Франка,
кафедра педагогіки
кандидат педагогічних наук, професор
Сипченко Валерій Іванович
Слов’янський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: | Ніжинський державний педагогічний університет
імені М. В. Гоголя, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “30” червня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 14).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “29” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. Р. Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У "Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті" (2002) зазначається, що держава повинна забезпечувати збереження та збагачення українських культурно-історичних традицій, виховання шанобливого ставлення до національних святинь, української мови, а також до історії та культури всіх корінних народів і національних меншин, які проживають в Україні, формування культури міжетнічних і міжособистісних відносин. Для успішної реалізації визначених завдань необхідно звернутися до культурно-історичного досвіду рідного народу, що актуалізує потребу ґрунтовного дослідження і oб’єктивного аналізу історико-педагогічних явищ загальноукраїнського та регіонального характеру з метою використання позитивного досвіду минулого у навчально-виховному процесі сучасної школи.
Актуальним є наукове дослідження особливостей вивчення творчості класиків української та зарубіжної літератур у школах Закарпаття другої половини ХІХ - першої половини ХХ ст. Сьогодення вимагає об’єктивної оцінки освітньо-культурного розвитку Закарпаття в контексті українських національно-визвольних змагань та визначення ролі вивчення літератури - важливого засобу формування в шкільної молоді національної самосвідомості, загальнолюдських цінностей, прилучення її до духовної скарбниці світової культури. Використання виявленого у процесі дослідження фактичного матеріалу в сучасній навчально-виховній практиці закарпатських шкіл відкриває широкі можливості для виховання в учнів почуттів національної гідності та гордості, духовної єдності поколінь, толерантного ставлення до культурних надбань інших народів.
Загальні тенденції розвитку освіти на Закарпатті висвітлено в працях А.Волошина, В.Гомонная, А.Ігната, В.Сагарди, М.Талапканича, а суспільно-історичне підґрунтя національно-культурного поступу в краї - у дослідженнях М.Вегеша, І.Гранчака, Д.Дорошенка, О.Мазурка, В.Пачовського та ін.
У центрі уваги дослідників були й важливі аспекти літературного процесу Закарпаття. Зокрема, шляхи й способи популяризації творів українського та зарубіжного красного письменства простежували В.Бірчак, М.Кухта, П.Лісовий, В.Микитась, І.Панькевич, О.Рудловчак; вплив творчості класиків світової літератури на освітньо-культурне життя краю та становлення літературної майстерності місцевих письменників з’ясовували Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ І ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У ШКОЛАХ ЗАКАРПАТТЯ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПЕРША ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок