Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ СВІТ ГОГОЛЯ У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

ХУДОЖНІЙ СВІТ ГОГОЛЯ У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

Назва:
ХУДОЖНІЙ СВІТ ГОГОЛЯ У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,24 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
СКОБЕЛЬСЬКА ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 821.161.1 – 3.09 398.1
ХУДОЖНІЙ СВІТ ГОГОЛЯ У КОНТЕКСТІ
УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури
Черкаського державного університету ім. Б. Хмельницького.
Науковий керівник – доктор філологічних наук
МАЗЕПА Наталія Ростиславівна,
провідний науковий співробітник-консультант
Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
ГРОМ’ЯК Роман Теодорович,
завідувач кафедри теорії літератури
і порівняльного літературознавства
Тернопільського державного університету
ім. Володимира Гнатюка
– кандидат філологічних наук
КРИВОШАПОВА Стелла Анатоліївна,
доцент Київського ліцею Бізнесу
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра
теорії літератури та компаративістики
Захист дисертації відбудеться “7” жовтня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ-1, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “5” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Сулима
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Художня спадщина М.В. Гоголя цікавить дослідників ось уже близько півтораста років. Звісно, протягом цього часу був випробуваний широкий спектр підходів та методик у літературознавчих, філософських, культурологічних дослідженнях, йому присвячених. У своїй сукупності гоголезнавчі студії принесли, без сумніву, вагомі наукові результати, тож не дивно, що час від часу постає проблема їх системного опису та осмислення: підбиття проміжних підсумків – явище притаманне науці і справедливо поціновується як таке, що складає фундамент наукової феноменології. Сьогоднішня культурно-історична епоха, як здається, вирізняється не лише ідеологічною складністю та сукупністю суспільних протиріч. З-поміж інших подібних історичних періодів її відрізняє підсилений пошук духовних орієнтирів, внутрішніх стрижневих цінностей, загальнолюдських морально-етичних та естетичних ідеалів. У цьому випадку звертання до класики, як відомо, і природнє, і, одночасно, – повчальне. З одного боку, художня спадщина того чи іншого митця дозволяє заглибитися у духовний, морально-етичний світ людини, доторкнутися до вселюдського ідеального начала буття, а з іншого – наука про мистецтво (і літературознавство зокрема) на підгрунті художньої творчості вибудовує свою епістемологічну систему філософських, естетичних, культурологічних ідей. Як на наш погляд, саме цим прагненням до “культурного синтезу” і зумовлений сьогоднішній інтерес до Гоголя, творча постать якого сконцентрувала величезну кількість культурної інформації, розгорнути яку – значить прочитати низку феноменальних творчих явищ від міфу й міфотворчості до художніх смаків епохи “пізнього постмодерну”. Тож недаремно Гоголь сьогодні є ключовою, смисловою і багато де в чому знаковою постаттю, спадщина якого майже заново переосмислюється у теперішній по-гоголівськи фантасмагоричній суспільно-культурній ситуації.
Думкою про сьогоднішню актуальність постаті Гоголя-митця і Гоголя-мислителя і зумовлена поява пропонованої роботи. Значення творчості Гоголя для розвитку культурологічної системи російсько-українських взаємин, вплив його спадщини на естетику ХІХ-ХХ століть, суперечки навколо його художніх і морально-етичних ідей – проблема ще досить далека від свого вирішення, та навіть й повного наукового опису. Тема нашої роботи спрямована якраз на висвітлення культурологічної постаті “сучасного” Гоголя, на виявлення актуальності його творчості у контексті російсько-українських культурних зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ СВІТ ГОГОЛЯ У КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок