Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистичне оцінювання ринку праці України (методологія та практика)

Статистичне оцінювання ринку праці України (методологія та практика)

Назва:
Статистичне оцінювання ринку праці України (методологія та практика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,84 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Державний вищий навчальний заклад
“Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”
Бараник Зоя Павлівна
УДК 311.21:331.5
Статистичне оцінювання ринку праці України
(методологія та практика)
Спеціальність 08.00.10 - Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, генеральний директор Президентського університету МАУП, завідувач кафедри фінансів і статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Чумаченко Микола Григорович,
Президія НАН України, радник, м.Київ
Доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту
Держкомстату України, завідувач кафедри статистики
Доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Саріогло Володимир Георгійович.
Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України,
завідувач відділу соціально-демографічної статистики
Захист відбудеться “24” грудня 2007 року о 12-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.06 у ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м.Київ, пр.Перемоги, 54/1, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м.Київ, вул..Дегтярівська, 49-г, к.601.
Автореферат розісланий “21” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор О.Д.Шарапов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні трансформаційні процеси в економіці сучасної України, процеси формування соціально-економічних відносин на шляху вступу країни до СОТ та європейської спільноти привертають все більшу увагу представників науки і практики. В умовах ринкової економіки система соціально-економічних відносин повинна бути спрямована на забезпечення ефективного функціонування ринку праці, який відповідав би сучасним вимогам соціального розвитку та економічного зростання. Ефективне функціонування ринку праці, механізм його дії потребують виважених управлінських рішень, методів та засобів регулювання, розроблення яких значною мірою забезпечується комплексним статистичним дослідженням на основі формування відповідної методології. Незважаючи на значне поширення кола досліджень з цього напрямку, методологічні підходи оцінювання ситуації на ринку праці залишаються предметом дискусій та наукового інтересу. Через це удосконалення методологічних та методичних підходів оцінювання діяльності національного та регіональних ринків праці вимагає комплексного використання статистичних методів у вирішенні завдань управління.
Статистичне оцінювання та аналіз діяльності ринку праці дозволяють дістати повне уявлення про механізм його функціонування як складного, динамічного, багатогранного явища, вирізнити головні чинники, які впливають на функціонування ринку праці, визначити основні напрями його розвитку і на цій основі розробити засоби цілеспрямованого впливу на систему соціально-економічних відносин з метою підвищення добробуту населення.
Проблеми функціонування ринку праці, його принципи і механізм дії, причини виникнення безробіття, взаємовідносини між основними категоріями населення на ринку праці, визначення окремих чинників регулювання зайнятості знайшли висвітлення у працях науковців різних економічних шкіл: В. Петті, А. Сміта, Д. Рікардо, Дж. Міля, Ж.-Б. Сея, К.Р. Макконнелла, А. Маршалла, А. Пігу, К. Маркса, Дж.М. Кейнса, Дж. Стігліца, Дж. Аксерлофа, А. Лінбека, Д. Сноуера, Дж. Тобіна, Дж. Гігсома, І. Фішера, А. Філіпса, М. Фрідмена, А.М. Оукена, так і сучасних учених: С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Статистичне оцінювання ринку праці України (методологія та практика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок