Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ Й ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ТРУБНИХ КОЛОН

МЕТОДИ Й ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ТРУБНИХ КОЛОН

Назва:
МЕТОДИ Й ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ТРУБНИХ КОЛОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу
Кійко Людмила Миколаївна
УДК 620.179
МЕТОДИ Й ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ
РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ТРУБНИХ КОЛОН
05.11.13 - Прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України та в науково-виробничій фірмі “Зонд” (м. Івано-Франківськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Карпаш Олег Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Заміховський Леонід Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри автоматизованого управління
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Учанін Валентин Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України (м. Львів),
завідувач відділу
Провідна установа:
Інститут електрозварювання ім. Б.Є.Патона НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 12 березня 2002 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.053.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий 07 лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Дранчук М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреби України в енергоносіях майже на 60 % за-до--во-льняються завдяки нафтогазовій галузі, і подальший її розвиток перед-бачає збiльшення кiлькостi нафтових i газових свердловин при одночасному покращенні техніко-економічних показників їх проводки та експлуатації. Одним з ефективних напрямків вирішення цих завдань є підвищення ефективності використання трубних колон, вартість яких складає майже поло-вину вартостi свердловини. Існує два ос-новних підходи до розв’язку цiєї проблеми: перший - забезпечення якості трубних колон через вдоскона-лення їх конструкцій та технологій експлуатації, і другий – систематичний контроль якості трубних колон неруйнiвними методами з метою своєчасного виявлення й вилучення з експлуатації дефектних елементів.
Об’єктом вдосконалення трубних колон переважно є різьбові з’єднання, бо саме вони, незважаючи на всі запобіжні заходи, є причиною більш як 50% відмов. Але конструктивні вдосконалення зменшують ймовірність поло-мок тільки за умови забезпечення належної якості (міцності і герметичності) з’єднань, яка досягається завдяки створенню в спряженні певного рівня напружень і деформацій, передбаче-ного розрахунками або нормативними документами. Отже, незважаючи на конст-руктивне вдосконалення, різьбові з’єднання все одно повинні піддаватись контролю. Раніше основною невирі-шеною проблемою в цьому напрямку вважалась оцінка якості з’єднань після їх згвинчування та в процесі експлуатації, зараз вона додатково ускладнена різноманітністю вдосконалених конструкцій різьбових з’єднань, що викликає необхідність розробки технологій контролю для кожної з них.
Огляд сучасних технічних засобів і технологій контролю якості трубних колон показує, що, не дивлячись на широке використання в нафтогазовій галузі методів неруйнівного контролю, питання дефектоскопії різьбових частин (особливо для обважнених бурильних труб) та контролю якості різьбових з’єднань (зокрема, для більшості вдосконалених конструкцій) залишається невирішеним. Зважаючи на те, що вартість ліквідації відмови може сягати 40 % вартості свердловини, задача роз-робки й впровадження методів та засобів контролю якості різьбових з’єднань труб-них колон, в тому числі нових конструкцій, є актуальною. Вирішення цієї задачі сприяти-ме попередженню відмов і зменшенню питомих витрат на спорудження та експлуатацію свердловин, що надзвичайно важливо для економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ Й ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ РІЗЬБОВИХ З’ЄДНАНЬ ТРУБНИХ КОЛОН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок