Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОМПЛЕКСНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОМПЛЕКСНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОМПЛЕКСНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
інститут проблем виховання апн україни
Шарапова Олена Валеріївна
УДК 371.2:004:378.661
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОМПЛЕКСНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.07 - Теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Підласий Іван Павлович, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, завідувач кафедри філософії освіти;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Киричок Віра Андріївна, Інститут проблем виховання АПН України, старший науковий співробітник лабораторії морально-етичного виховання
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2003 р. о 14.00 годин в залі засідань на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України Академії педагогічних наук України за адресою: вул. М. Берлінського, 9 , м. Київ, 04060.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України, Академії педагогічних наук України за адресою: вул. М. Берлінського, 9 , м. Київ, 04060.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У Національній доктрині розвитку освіти України на ХХІ століття наголошується на необхідності створення умов для розвитку і самореалізації особистості як головної умови освіти та виховання підростаючих поколінь з метою повноцінного життя у громадянському суспільстві.
Демократизація і гуманізація суспільства, процеси модернізації освіти в Україні зумовлюють актуалізацію проблеми пошуку та залучення до арсеналу педагогічних засобів корекції соціальної поведінки особистості. В зв’язку з цим значення і роль корекційної діяльності загальноосвітньої школи потребує нового її осмислення як у контексті формування загальнолюдських та національних цінностей у молодших школярів, так і в контексті виконання нею завдань щодо створення ефективних умов для виховання та саморозвитку особистості. За такого підходу корекційна діяльність вчителів загальноосвітньої школи спрямована на вдосконалення особистості дитини, її стосунків з довколишнім.
Актуальною на сьогодні стає проблема розвитку педагогіки допомоги й захисту дітей. Нею стає гуманістична корекційна педагогіка, де провідне місце посідають практичні методики діагностичної і корекційної роботи.
Тому проблема корекції відхилень у поведінці учнів молодшого шкільного віку стала предметом спеціальних досліджень вчених різних країн світу. Окремі аспекти зазначеної проблеми розкрито у дослідженнях психологів І. Беха, Л. Божович, Л. Виготського, О. Запорожця, К. Ізарда, Н. Казинса, О. Кононко, З. Фрейда, П. Якобсона. Серед педагогів питання корекційної діяльності найбільше досліджуються у працях А. Макаренка, В. Сухомлинського, М. Фіцули, Л. Орбан, В. Оржеховської, В. Віноградової, Т. Федорченко, І. Підласого, Н. Максимової, І. Козубовської, І. Зязюна (Україна), Ш. Амонашвілі (Грузія), А. Анісова, А. Кочетова, Д. Колесова, Е. Куликова, Л. Славіної, Є. Чапова (Росія), А. Бандури, А. Круковського, Е. Жабчинської, А. Левицького, Б. Чередрецької, Е. Намисловської, Г. Сльонек (Польща).
Проте суспільно-політичні та соціально-економічні зміни, що розпочалися на рубежі 90-х років ХХ століття, створили передумови для кількісного зростання та якісних змін у відхиленнях поведінки дітей молодшого шкільного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ КОМПЛЕКСНОЇ КОРЕКЦІЇ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок