Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Львівський державний університет імені Івана Франка
 
 
ТИВАНЧУК ЮРІЙ БОГДАНОВИЧ
 
УДК 669.018+548.736.4
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In
 
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
 
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент,
Каличак Ярослав Михайлович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший
науковий співробітник,
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників, м. Київ,
провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук,
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії
Провідна установа: Донецький державний університет
Міністерства освіти України,
кафедра неорганічної хімії.
Захист відбудеться 21 жовтня 1999 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти України за адресою: 290005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 17 вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження взаємодії компонентів у потрійних системах {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In проводиться в руслі сучасного матеріалознавства з метою пошуку матеріалів з якісно новими фізико-хімічними властивостями. Особливе місце тут займають сплави та інтерметалічні сполуки. Накопичення експериментальних даних про склад, структуру та властивості інтерметалідів дозволить в перспективі проводити пошук і прогнозування нових сполук з наперед заданим комплексом властивостей. Важливе місце у цьому аспекті займає вивчення діаграм стану (або їх ізотермічних перерізів), що відображають характер взаємодії компонентів.
Серед об'єктів дослідження все більший інтерес привертають рідкісноземельні метали (РЗМ) та сплави на їх основі, завдяки різноманітним цінним фізико-хімічним властивостям. Унікальні магнітні, електричні, теплові та ін. властивості РЗМ та більш складних сполук на їх основі, що включають напівметалічні та металічні елементи, обумовили їх широке застосування в сучасних технологіях.
Не менш цікавими у цьому плані є інтерметалічні сполуки на основі Силіцію - силіциди, а також споріднені до них германіди, які відзначаються високими температурами плавлення, жаростійкістю, сприятливими електричними та механічними властивостями.
Індій використовується як компонент легкоплавких сплавів і матеріалів для електричних контактів, для створення корозійно- та зносостійких покрить, в каталізаторах при переробці нафтопродуктів. Основна частина добутого індію (~70%) використовується для потреб напівпровідникової промисловості. Зокрема значного застосування індій знайшов для легування германію і силіцію в транзисторах та діодах.
Нa даний час найбільш повно вивчені потрійні сплави з участю РЗМ, перехідних металів та металічних або напівметалічних елементів головних підгруп третьої і четвертої груп періодичної системи. Системи з участю Індію в якості третього компоненту і властивості сполук, які там утворюються, вивчені в меншій мірі, а нові композиції, як наприклад РЗМ-{Si,Ge}-In - практично не досліджувались. Тому вивчення таких систем розширило б теоретичні відомості про потрійні індиди РЗМ та разом з дослідженням їх властивостей створило б можливості прогнозування їх подальшого застосування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з науково-технічними програмами Міністерства освіти України за науковим напрямком 70 "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України" по темі " Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Y,Gd,Yb,Lu}-{Si,Ge}-In

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок