Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геомеханічне обґрунтування параметрів способу керування напруженим станом порід навколо виробок камерного типу

Геомеханічне обґрунтування параметрів способу керування напруженим станом порід навколо виробок камерного типу

Назва:
Геомеханічне обґрунтування параметрів способу керування напруженим станом порід навколо виробок камерного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Гавриш Артем Костянтинович
УДК 622.833.5
Геомеханічне обґрунтування параметрів
способу керування напруженим станом порід
навколо виробок камерного типу
Спеціальність 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Роєнко Анатолій Миколайович,
професор кафедри будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпро-петровськ)
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Усаченко Борис Миронович,
завідувач відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Націо-нальної академії наук України (м. Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, доцент
Сдвижкова Олена Олександрівна,
професор кафедри вищої математики Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: | Донецький Національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівництва шахт і підземних споруд
Захист дисертації відбудеться 1 липня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розіслано 1 червня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент | О.В. Солодянкін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток людства в теперішній час досягнув такого рівня, що його нормальне існування потребує використання підземного простору. Завдяки деяким властивостям, які має породний масив, розміщення багатьох об'єктів у підземному просторі стає економічно більш вигідним, чим на поверхні.
Розташування в підземному просторі різних об'єктів, не пов'язаних з видобутком корисної копалини, є перспективним напрямком розвитку України. Незважаючи на те, що Україна відстає за обсягом підземного будівництва від західних країн, у неї накопичений значний індустріальний потенціал у цій області. До того ж, розвиткові підземного будівництва в даний час сприяє економічна і правова ситуація, що склалася в нашій країні.
Серед способів утворення порожнин у земній корі, придатних для використання, найбільше поширення в даний час має цілеспрямоване їхнє формування, а також пристосування порожнин, що мають техногенний генезис. Максимальний ефект набувається при поєднанні процесу формування виробок під майбутні об'єкти із супутнім видобутком корисних копалин, що є характерним при підземному видобутку пиляних вапняків у Криму.
У зв'язку з переходом на підземний видобуток пиляних вапняків Криму виникла низка проблем, серед яких однією з найважливіших задач є обґрунтування параметрів системи розробки, що забезпечують, з одного боку, мінімальні втрати корисної копалини в надрах, з іншого боку - безпечне й ефективне ведення робіт, а також гарантовану стійкість виробленого простору протягом тривалого періоду часу. В даний час при підземному видобутку пиляних вапняків Криму застосовується камерна система розробки з параметрами, що, як правило, приводять до невиправданих втрат корисної копалини, а іноді, навпаки, _до втрати стійкості основних несучих елементів – міжкамерних ціликів і стелин. До того ж використовуються не всі доступні способи підвищення їх стійкості.
Практичний досвід показує, що одним з найбільш ефективних способів керування напружено-деформованим станом породного масиву є використання компенсаційних порожнин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Геомеханічне обґрунтування параметрів способу керування напруженим станом порід навколо виробок камерного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок