Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГУМАННИХ ВЗАЄМИН У ДИТЯЧИХ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВАХ

ФОРМУВАННЯ ГУМАННИХ ВЗАЄМИН У ДИТЯЧИХ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГУМАННИХ ВЗАЄМИН У ДИТЯЧИХ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СВЕРЛЮК Лілія Іванівна
УДК 373.147.036
ФОРМУВАННЯ ГУМАННИХ ВЗАЄМИН У
ДИТЯЧИХ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВАХ
13.00.02 - теорія та методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
теорії музики та музичного виховання;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Смирнова Тетяна Анатоліївна
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, декан музично-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Остапенко Лариса Вікторівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, кафедра
кобзарського мистецтва та бандури.
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв, кафедра мистецтвознавства та експертної діяльності, Міністерство культури і туризму України.
Захист відбудеться 12.06. 2006 р. о _14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 10.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток суспільства вимагає розв’язання низки проблем щодо виховання всебічно розвиненої особи, яка спроможна не тільки створювати матеріальні блага, а й бути носієм культури нації.
Одним з основних напрямів модернізації освіти в Україні є якісно нові підходи до створення умов для реалізації особистості, в якій утверджується бажання та уміння духовного самовдосконалення. Вихідні концептуальні положення щодо створення школи морально-естетичного виховання з розвивальною культуротворчою домінантою, спрямованою на формування творчої особистості, закладено в законах України „Про освіту” (1991), „Про загальну середню освіту” (1999), Національній доктрині розвитку освіти (2002), Державній програмі „Вчитель” (2002). Поставлені завдання значною мірою має вирішувати музичне мистецтво, адже воно спроможне впливати на глибинні пласти психічних процесів, сприяти духовному удосконаленню, формувати розуміння про високі життєві цінності.
Цілеспрямоване музично-естетичне виховання школярів здійснюється у різних формах колективної музичної творчості, серед яких особливо вирізняється хоровий спів. Участь школярів у хоровому колективі передусім спрямована на розвиток естетичних потреб, національної самосвідомості, утвердження гуманних принципів не тільки у колективних взаєминах, а й життєвих ситуаціях. У цьому контексті особливої актуальності набуває проблема гуманізації взаємин у процесі колективної музичної діяльності.
Однією із основних умов її реалізації є участь дітей в активній суспільно-ціннісній діяльності, в процесі якої формуються знання і практичний досвід, важливі для закріплення гуманних поглядів, уявлень, почуттів, взаємин і поведінки. Провідним засобом виховного впливу на дітей є шкільні дитячі хорові колективи. Разом з тим, потрібно зазначити, що в багатьох творчих колективах ще не забезпечено відповідних умов морально-естетичного виховання, прищеплення гуманних цінностей, що впливає на функціонування навчально-виховного процесу в цілому. Однією з причин такого стану є відсутність належного морально-психологічного клімату в колективах, оскільки керівники зорієнтовані передусім на виконавський аспект, часто не надаючи важливого значення морально-естетичному та гуманістичному вихованню, що негативно позначається на формуванні інтересу в дітей до хорової музики.
Зазначимо, що традиційна робота з хоровими колективами, зокрема й дитячими, в основному зводиться до удосконалення співацької майстерності учасників, опрацювання хорових творів, до участі в концертах тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГУМАННИХ ВЗАЄМИН У ДИТЯЧИХ ХОРОВИХ КОЛЕКТИВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок