Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ І РЕГУЛЮВАННЯГРОШОВОГО ОБІГУ

МОДЕЛЮВАННЯ І РЕГУЛЮВАННЯГРОШОВОГО ОБІГУ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ І РЕГУЛЮВАННЯГРОШОВОГО ОБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Твердохлібова Діна Вікторівна
УДК 330.4:336.741.236.2
МОДЕЛЮВАННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ
ГРОШОВОГО ОБІГУ
08.03.02 - економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник доктор економічних каук, професор,
академік НАН України Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
директор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Вітлінський Вальдемар Володимирович, Київський національний економічний університет, професор, заступник завідуючого кафедри економіко-математичних методів;
кандидат фізико-математичних наук, професор Карагодова Олена Олександрівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ грошово-кредитної політики, м.Київ.
Захист відбудеться “25” травня 2000 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.239.01 в Інституті економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “24” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Мета регулювання грошового обігу - забезпечити стабільність грошової одиниці України як монетарної передумови для економічного зростання і підтримки високого рівня зайнятості населення. Об’єктом управління при цьому є обсяг грошової маси. Інструментами управління - операції відкритого ринку, норми обов’язкових резервів, облікова ставка, рефінансування, операції на валютному ринку і т.д. Всі інструменти пов’язані з рухом грошей, одні - безпосередньо, інші - через створення відповідних умов їх руху. Управляючи за допомогою інструментів обсягами грошових потоків, Національний банк України (НБУ) регулює обсяг грошової маси в обігу. Грошова маса змінюється не тільки в результаті цілеспрямованих дій НБУ. Вона також коливається під впливом платіжних операцій, що опосередковують господарську діяльність економічних агентів. НБУ вдається до регулювання грошової маси почасти для того, щоб згладити її небажані коливання, викликані дією грошових потоків суб’єктів господарської діяльності. Існування залежності обсягу грошової маси від грошових потоків економічних агентів, включаючи НБУ, і непередбачуваність її змін в результаті сукупного впливу грошових потоків обумовлює необхідність проведення наукових досліджень у даному напрямку.
Актуальність теми. Прийняття рішень з питань грошово-кредитного регулювання потребує адекватного інструментарію для забезпечення їх вироблення. Такий інструментарій може бути розроблений на основі схеми грошових потоків - моделі грошового обігу у вигляді системи потоків грошей, побудованій на певних засадах. Структурно інструментарій включає блок, який встановлює залежності приростів запасів грошей економічних агентів і побудованих на їх основі монетарних показників від грошових потоків, і блок, який розраховує обсяги грошових потоків. У вітчизняній економічній літературі на основі схем грошових потоків розв’язувалося широке коло питань: визначалися частки працюючих і непрацюючих в обігу готівкових грошей, встановлювалися кругові шляхи грошей та суми кругооборотів (Михалевський Ф.І.), досліджувався характер розподілу грошей між різними секторами економіки (Гриценко А.А.) тощо. Але самі грошові потоки, їх характер зв’язку з грошовими запасами, що, власне, і дозволяє побудувати інструментарій для вироблення рішень з питань грошово-кредитної політики, об’єктом досліджень не були. Саме дослідженню зв’язку “грошові потоки-грошові запаси” і створенню на цій основі інструментарію для вироблення рішень в області грошово-кредитного регулювання присвячена дана дисертаційна робота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ І РЕГУЛЮВАННЯГРОШОВОГО ОБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок