Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СПОСОБИ ОЦІНКИ ТА ШЛЯХИ ПОСИЛЕННЯ

МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СПОСОБИ ОЦІНКИ ТА ШЛЯХИ ПОСИЛЕННЯ

Назва:
МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СПОСОБИ ОЦІНКИ ТА ШЛЯХИ ПОСИЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,46 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШЛЮСАРЧИК БОГУСЛАВ
УДК 339.727.22
МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СПОСОБИ ОЦІНКИ ТА ШЛЯХИ ПОСИЛЕННЯ
08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки та економічної теорії Дніпропетровського університету економіки та права
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Задоя Анатолій Олександрович,
Дніпропетровський університет економіки та права,
завідувач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
доктор економічних наук, професор
ЗВЄРЯКОВ Михайло Іванович,
Одеський національний економічний університет,
ректор
доктор економічних наук, професор
РАДІОНОВА Ірина Федорівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри макроекономіки та державного
управління
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, відділ глобальних систем сучасної цивілізації, м. Київ
Захист відбудеться “20” грудня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-а, економічний факультет, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.І. Мазур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних дослідницьких проблем у сучасній економічній науці є категорія міжнародної конкурентності національної економіки. Дискусії з приводу сутності конкурентності, її сфери і детермінант, а також способів вимірювання розпочалися кілька століть тому та тривають до цього часу. Безпосереднім імпульсом пожвавлення інтересу до цієї категорії були паливно-енергетичні кризи 70-х років минулого століття і руйнування валютної системи, результатом якого став перехід на плаваючі курси валют. Саме ці явища і політико-економічні процеси, які відбувалися як у масштабі всієї світової економіки, так і в межах функціональних угруповань на окремих континентах, а також в межах однієї країни, створювали нові імпульси для теоретичних і прагматичних досліджень моделі міжнародної конкуренції, її методів і напрямків.
Процеси глобалізації, інтернаціоналізації, регіональної інтеграції, лібералізації обміну між учасниками міжнародного поділу праці, що динамічно відбуваються у світовій економіці, вплинули на інтенсифікацію і поглиблення сфери досліджень категорії міжнародної конкурентності національної економіки. Перехід країн Європейського союзу до етапу спільного внутрішнього ринку, а також розпочаті країнами Центрально-Східної Європи процеси системної трансформації, створили передумови до інтенсифікації досліджень цієї категорії. З’явилися її нові зовнішні і внутрішні чинники, які повинні бути прийняті до уваги в ході теоретичних і емпіричних досліджень.
У зв’язку з цим міжнародна конкурентність економіки стала предметом досліджень як західних економістів, так і економістів з країн Центрально-Східної Європи, у яких відбуваються процеси трансформації системоустрою. Серед західних економістів, які аналізували цю категорію, необхідно перш за все назвати: В. Валассу, Р. Верлока, В. Віддера, Х. Глісмана, Т. Грайса, Дж. Даннінга, Е. Діхтля, Р. Звейфеля, Х. Клодта, П. Кругмана, Д. Орловського, М. Портера, В. Пфайфера, К. Ротшильда, К. Стакельберга, Дж. М. Станері, Д. Статса, Дж. Фелга, Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: МІЖНАРОДНА КОНКУРЕНТНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СПОСОБИ ОЦІНКИ ТА ШЛЯХИ ПОСИЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок