Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища криворізького басейну

Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища криворізького басейну

Назва:
Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища криворізького басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
Ковальчук Любов Миколаївна
УДК 553.31:549.623.52 (477.63)
Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища криворізького басейну
04.00.20 – мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата геологічних наук
Кривий Ріг – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Науковий керівник –
Євтєхов Валерій Дмитрович, доктор геолого-мінералогічних наук професор, завідувач кафедрою мінералогії і збагачення корисних копалин Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
Пирогов Борис Іванович, доктор геолого-мінералогічних наук професор кафедри мінералогії і геохімії Московської державної геологорозвідувальної академії Міністерства освіти Російської Федерації;
Хартанович Петро Миколайович, кандидат геолого-мінералогічних наук, провідний спеціаліст геологічної служби Північного гірничозбагачувального комбінату (м. Кривий Ріг).
Провідна установа:
Кримське відділення Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства екології та природних ресурсів (м. Сімферополь).
Захист відбудеться "28" лютого 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.04 у Криворізькому технічному університеті (50027, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. 22-го партз'їзду, 11. Тел. 23-24-25).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий "27" січня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К 09.052.04, кандидат геолого-мінералогічних наук доцент ________________О.М.Трунін
Загальна характеристика роботи
Суть і стан наукової проблеми. Гранат вiдноситься до породоутворюючих мiнералiв сланцiв саксаганської свiти криворiзької серiї, якi метаморфiзованi в умовах епiдот-амфiболiтової та амфiболiтової фацiй (Жовторiченське, Ганнiвське, Первомайське, Рахманiвське, Iнгулецьке та деякі інші родовища). До останнього часу цi породи, як i сланцi iнших залiзорудних родовищ Кривбасу, в процесі видобутку руд вивозились у вiдвали як розкривнi породи. В той же час досвід експлуатації численних родовищ за кордоном засвідчив, що гранат-вмісні сланці можуть використовуватись для одержання гранатового концентрату – матеріалу для виробництва абразивів різних напрямків використання, високоякісного наповнювача водних фільтрів; імпрегнаторів водних струменів для швидкісної різки металів, бетону та інших міцних матеріалів, для виконання екологічно безпечних піскоструменевих робіт; для імпрегнації нафто- і газоносних пластів з метою підвищення їх газо- і нафтовіддачі тощо.
До останнього часу гранат залізисто-кременистої формації Українського щита, в тому числі Криворізького басейну досліджувався, переважно, як мінералогічний і петрологічний об'єкт. В численних роботах 50-90-х років ХХ століття розглядались, головним чином, теоретичнi питання петрологiї гранат-вмiсних порід, хiмiчний склад гранату і парагенних з ним мiнералiв, визначення за цими даними термодiнамiчних умов метаморфiзму залiзистих порiд. Значно менша кiлькiсть робіт була присвячена вивченню морфологiї кристалiв і агрегатiв гранату, його фiзичних властивостей.
Наприкiнцi 80-х – початку 90-х рокiв минулого столiття було здійснено спробу поєднати наукові i прикладні напрямки дослiджень гранат-вмiсних сланцiв. Спiвробiтники Криворiзького технiчного унiверсiтету (В.Д.Євтєхов та iн. 1989-1994 рр.) провели систематичне вивчення гранат-вмiсних сланцiв як сировини для виробництва абразивного гранату. Цi роботи певною мірою стали продовженням дослiджень Б.I.Горошникова (1963), який вперше оцiнив абразивнi властивiстi гранату зі сланцiв Криворізького басейну. В.Д.Євтєхов та ін. на основi визначення особливостей локалiзацiї, морфологiї, анатомiї, хiмiчного складу, фiзичних властивостей гранату разробили мiнералогiчне обгрунтування технологiї одержання високоякiсного гранатового концентрату i методики мiнералого-технологiчного картування товщ гранат-вмiсних сланцiв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Технологічна мінералогія гранат-вмісних сланців Ганнівського родовища криворізького басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок