Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ГРАНИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ ПРИ ВІДРОБЦІ ЗБЛИЖЕНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ОБГРУНТУВАННЯ ГРАНИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ ПРИ ВІДРОБЦІ ЗБЛИЖЕНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ГРАНИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ ПРИ ВІДРОБЦІ ЗБЛИЖЕНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НацІональнИй гІрнИЧИй УнІверситет
ВАСИЛЬЄВ ВІТАЛІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 622.272.6: 622.016.6
ОБГРУНТУВАННЯ ГРАНИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ
КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ ПРИ ВІДРОБЦІ
ЗБЛИЖЕНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Спеціальність: 05.15.02 – “Підземна розробка родовищ корисних копалин”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, професор БУЗИЛО
кафедри підземної розробки родовищ Володимир
Національного гірничого університету Іванович
(м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти
і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, ПОНОМАРЕНКО завідувач кафедри економіки підприємства Павло
Національного гірничого університету Іванович
(м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти
і науки України;
кандидат технічних наук, директор КУКЛІН
шахтоуправління ім. Героїв Космосу Володимир
ВАТ “Павлоградвугілля” Юрійович
Провідна установа: Криворізький технічний університет, кафедра підземної розробки родовищ корисних копалин Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2006 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса,19, тел.(0562) 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса,19).
Автореферат розісланий “ 22 травня ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
кандидат технічних наук, доцент В.І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Характерною особливістю залягання пластів Західного Донбасу є те, що світа, що розробляється складається переважно з трьох-шести пар зближених пластів, потужність міжпластя яких становить менше 12 м. У таких пластах зосереджено близько 40% балансових запасів шахт. Максимальні відстані між суміжними пластами не перевищують 50 м.
Ще однією особливістю регіону є те, що практично всі запаси зосеред-жені в тонких і дуже тонких вугільних пластах.
Відповідно до положень Програми “Основи стратегії розвитку вугільної промисловості України на період до 2010 року” одним з основних напрямків економічного і соціального розвитку держави є підвищення ефективності роботи вуглевидобувної галузі за рахунок збільшення обсягів видобутку вугілля, зниження його собівартості та підвищення рівня рентабельності шахт. Вирішення цих задач в умовах Західного Донбасу неможливе без підвищення інтенсивності відробки пластів. Тому вже сьогодні на деяких шахтах виникає необхідність максимального зближення очисних і підготовчих робіт, що виконуються на зближених пластах, тобто повинна зростати концентрація гірничих робіт. Питання розташування безпечних границь такої концентрації при відпрацюванні зближених пластів дотепер залишаються відкритими.
У зв’язку з цим актуальною науковою та практичною задачею є оцінка впливу гірничих робіт на напружено – деформований стан гірського масиву, визначення границь безпечного й економічно доцільного розташування гірничих виробок при веденні гірничих робіт на зближених пластах. Цьому і присвячена дисертаційна робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація виконувалася в період виробничої діяльності здобувача на шахтах ВАТ “Павлоградвугілля” у 2000-2005 рр., як складова частина наукових досліджень, проведених разом з Національним гірничим університетом (тема 010165 “Дослідження впливу параметрів напружено – деформованого стану гірського масиву на ведення очисних і підготовчих робіт в умовах шахти “Степова” ВАТ “Павлоградвугілля”, № держреєстрації 0102U004377 і ГП-341 “Розробка та впровадження моделі впливу техногенних факторів на геомеханічні процеси в структурно-неоднорідному гірському масиві”, № держреєстрації 0104U000783).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ГРАНИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ ПРИ ВІДРОБЦІ ЗБЛИЖЕНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок