Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУково-МЕТОДИЧн? ОСНОВИ ?ПРАВЛІННЯ IРОЕКТАМИ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН І ТЕРИТОРІЙ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ

НАУково-МЕТОДИЧн? ОСНОВИ ?ПРАВЛІННЯ IРОЕКТАМИ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН І ТЕРИТОРІЙ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
НАУково-МЕТОДИЧн? ОСНОВИ ?ПРАВЛІННЯ IРОЕКТАМИ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН І ТЕРИТОРІЙ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З
ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ


НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
КУНІЦИН СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 338:33
НАУково-МЕТОДИЧн? ОСНОВИ ?ПРАВЛІННЯ IРОЕКТАМИ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН І ТЕРИТОРІЙ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.10.01 - розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, ст.наук.співр.
Чмир Олена Сергіївна
зав.сектором проблем формування ВЕЗ Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Офіційні опоненти: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Долішній Мар'ян Іванович
Інститут регіональних досліджень
НАН України, директор
 
кандидат економічних наук
Кухарська Наталія Олександрівна,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник відділу
ринкових механізмів та структур
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ дослідження проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил, м.Київ
Захист відбудеться 13 березня 2003 р. об 11 годині на засіданні ?пеціалізованої вченої ради Д.26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою Київ, бул?вар Aружби народів, 28, 5 поверх, малий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науков?-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Київ, бул?вар Aружби народів, 28.
Автореферат розісланий "10" лютого 2003 р.
Вчений секретар
Сiеціалізованої вченої ради,
д.е.н. I.Ю.Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активний розвиток виробництва та нарощування потужностей у всіх галузях промисловості, починаючи з другої половини ХХ сторіччя, спричинив адекватне зростання проектних розробок, ?асове cбільшення кількості та масштабів проектів, кардинальну зміну критеріїв їх оцінки. Виникла необхідність наукового осмислення суті про?кoу з позицій ?ілісної nистеми знань про їх підготовку та управління.
В поточному часі вже сформувалась мережа наукових шкіл ? спеціалізованих організацій, які вивчають проекти та управління ними. Значний вклад у дослідження даної проблеми внесли російські вчені Бушуєв С., Воропаєв В., Кочетков А., Нікєшин С., Шейнберг М.; українські ?ауковці - Aевз С., Москвін С., Файвішенко Л.; іноземні спеціалісти - теоретики та практики - німецькі Р.Гуча, С.Дворчек, В.Шройдтер; англійські М.Барнес, Е.Габріель, П.Моріс та інші.
Проектування є невід'ємним елементом формування спеціальних (вільних) економічних зон (?ЕЗ) ? територій пріоритетного розвитку (?ПР). Iсобливості розвитку цих територіальних утворень визначаються поставленими завданнями, розміром інвестицій, галузевою орієнтацією інвестиційних проектів, що реалізуються, факторами зовнішнього середовища і т.п. Науковим дослідженням створення, розвитку та ефективності функціонування особливих тери?оріально-господарських утворень займаються науковці та спеціалісти багатьох країн світу. Значний вклад у вирішення проблем зонування внесли вчені з України - Дергачов В., Долішній М., ?теченко Д., Симоненко В., Пила В., Чмир О., а також з Росії - Бутов В., Данько Т., Капустін О. та ін.
У кожній з наукових шкіл склалося певне уявлення про сутність поняття "проект", класифікаційні ознаки, особливості управління. Не вирішеними до кінця залишаються проблеми управління СЕЗ і ТПР як проектами, не визначені їх класифікаційні ознаки та життєві цикли. Опрацювання названих та інших питань теоретичного, методичного та прикладного характеру дозволить сформувати базу для подальшого успішного функціонування СЕЗ і ТПР, забезпечення ефективного управління їх розвитком.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУково-МЕТОДИЧн? ОСНОВИ ?ПРАВЛІННЯ IРОЕКТАМИ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН І ТЕРИТОРІЙ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок