Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РЕГУЛЯЦІЯ ДОЗРІВАННЯ ООЦИТІВ ТА ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ КОРІВ ПРИ ДІЇ ГОРМОНІВ IN VITRO ТА IN VIVO

РЕГУЛЯЦІЯ ДОЗРІВАННЯ ООЦИТІВ ТА ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ КОРІВ ПРИ ДІЇ ГОРМОНІВ IN VITRO ТА IN VIVO / сторінка 2

Назва:
РЕГУЛЯЦІЯ ДОЗРІВАННЯ ООЦИТІВ ТА ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ КОРІВ ПРИ ДІЇ ГОРМОНІВ IN VITRO ТА IN VIVO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Для досягнення цієї мети поставлено такі завдання:
-
з’ясувати вплив біологічно активних речовин, які продукують клітини яєчника, яйцепроводу та епідидимісу, під час додавання їх до культурального середовища на морфофункціональний розвиток і біохімічні процеси в ооцитах, отриманих з яєчників корів;
-
вивчити вплив інсуліну, преднізолону, гідрокортизону, естрадіолу і прогестерону при додаванні їх до культурального середовища на морфологічний розвиток і біохімічні процеси в ооцитах;
-
дослідити морфо-функціональні особливості яєчників телиць при введенні їм інсуліну і преднізолону у формі ліпосомальної емульсії;
- дослідити вплив інсуліну і преднізолону при введенні їх телицям у складі гормонально-вітамінних препаратів на вміст білка, РНК і ДНК у субклітинних фракціях ендометрію, яєчників, печінки, наднирників;
-
розробити ефективний гормонально-вітамінний препарат для стимуляції функції яєчників у корів з метою отримання максимальної кількості повноцінних ооцитів.
Об’єкт дослідження - вплив інсуліну, преднізолону, гідрокортизону, кортикотропіну, естрадіолу, прогестерону на морфологічний розвиток і біохімічні процеси в ооцитах при додаванні їх до культурального середовища на дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів (ОКК) в умовах in vitro, вплив інсуліну і преднізолону при введенні їх телицям у складі гормонально-вітамінного препарату на вміст нуклеїнових кислот і співвідношення окремих фракцій білків у тканині ендометрію, яєчника, печінки, наднирника.
Предмет дослідження – ооцит-кумулюсні комплекси, яєчники, ендометрій, печінка, наднирники.
Методи дослідження – біохімічні (дослідження концентрації загального білка і його фракцій у сироватці крові та тканинах репродуктивних органів; виділення ядер з клітин тканин; визначення вмісту нуклеїнових кислот в ОКК і тканинах); біотехнологічні (одержання, дозрівання ооцитів поза організмом, виділення клітин гранульози, одержання цитозолю клітин гранульози, яйцепроводу, епідидимісу, гормональна стимуляція); морфологічні (оцінка ОКК за морфологічними показниками); морфометричні (встановлення органометричних показників яєчника); ветеринарні (ректальні дослідження та визначення загального клінічного стану телиць); радіологічні (інкубація ОКК з міченою амінокислотою).
Наукова новизна одержаних результатів. З’ясовано, що додавання інсуліну, естрадіолу і преднізолону в культуральне середовище стимулює мейоз в ооцитах, синтетичні процеси у ядерному та цитоплазматичному апараті клітин кумулюсу, підвищує інтенсивність їх поділу та росту і покращує морфологічну характеристику ооцитів та кумулюсних клітин. Виявлено стимулюючий вплив клітин гранульози та цитозолю клітин слизової оболонки яйцепроводу на мейотичне дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів in vitro.
Удосконалено культуральне середовище для дозрівання ооцитів великої рогатої худоби in vitro шляхом додавання до нього естрадіолу, прогестерону, інсуліну, преднізолону, клітин гранульози фолікулів, цитозолю клітин слизової оболонки яйцепроводів. З’ясовано перевагу використання у системі культивування in vitro ооцитів різних доз гормонів та показано позитивний вплив комбінованого їх використання при дозріванні ооцит-кумулюсних комплексів.
Розроблено комплексні гормональні препарати, до складу яких входить інсулін або преднізолон, для стимуляції охоти у телиць і корів.
Практичне значення одержаних результатів. На основі проведених досліджень і теоретичних узагальнень, які описано у дисертаційній роботі, удосконалено метод дозрівання in vitro ооцитів великої рогатої худоби під час додавання до культурального середовища інсуліну, преднізолону та їхнього комплексу. Розроблено новий гормонально-вітамінний препарат пролонгованої дії, що містить інсулін, гонадотропін, естрадіол, вітаміни А, D3, Е для стимуляції охоти у телиць і корів та отримання більшої кількості високоякісних ОКК.
Запропоновано комплексний гормонально-вітамінний препарат у вигляді ліпосомальної емульсії з преднізолоном з метою пролонгованого впливу на овуляторні процеси в яєчнику корів при стимуляції естрального циклу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РЕГУЛЯЦІЯ ДОЗРІВАННЯ ООЦИТІВ ТА ВІДТВОРЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ КОРІВ ПРИ ДІЇ ГОРМОНІВ IN VITRO ТА IN VIVO

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок