Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Дембицька Наталія Миколаївна
УДК 316.6
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ
19.00.05 – соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Інституті психології ім. Г.С.Костюка Академії педагогічних наук України, м. Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Москаленко Валентина Володимирівна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія соціальної психології, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет ім. В.Стефаника
Міністерства освіти і науки України,
кафедра соціальної психології, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України,
кафедра психології, доцент.
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, лабораторія методології
психосоціальних і політико-психологічних
досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “ 30 ” березня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “ 28 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Побудова громадянського суспільства і встановлення демократичних відносин між державною владою і особистістю потребує активної участі громадян у політичному житті. Очевидною є необхідність формування активного громадянина, налаштованого на конструктивну взаємодію з політичною владою. Значущим є формування та розвиток політичних якостей у підростаючих поколінь, зокрема студентської молоді. Особливо актуальною ця проблема стає в сучасних умовах, коли в політичній культурі суспільства одночасно співіснують антагоністичні політичні цінності: авторитаризму і демократії. У зв’язку з цим виникає потреба у дослідженні проблеми політичної соціалізації особистості.
У науковій літературі проблема політичної соціалізації висвітлюється як вітчизняними, так і зарубіжними авторами. В рамках філософсько-політологічної та соціологічної парадигм вивчається соціально-політичний контекст становлення особистості громадянина. Досліджується розвиток політичних якостей індивіда під впливом різних соціальних інституцій (Н.П.Гедікова, Ф.М.Рудич); формування національної ідентичності в умовах трансформації політичної системи країни (С.Н.Оксамитна, Е.В.Швачко); особистість як об’єкт зовнішніх соціалізуючих впливів політичного оточення (А.Бандура, Д. Істон, Дж.Денніс, Р.Уолтерс, Б.Скіннер). У психологічній науці усе розмаїття досліджень проблеми політичної соціалізації центрується навколо особистості з її власним потенціалом щодо активного освоєння наявних у суспільстві політичних цінностей. Це наукові пошуки, розгорнуті в рамках гуманістичної психології (А.Маслоу, К.Роджерс), когнітивізму (Дж.Адельсон, Л.Кольберг, Ж.Піаже), психоаналізу (Т.Адорно, А.Адлер, Ф.Грінстайн, Г.Лассвел, Г.Маркузе, З.Фрейд), теорії соціального мислення (К.О.Абульханова-Славська, А.В.Брушлинський), психосеман-тичного підходу, який широко застосовується у прикладних дослідженнях особливостей політичних орієнтацій в епоху перехідного суспільства (А.М.Мітіна, В.Ф.Петренко), акмеологічної концепції становлення особистості (А.О.Деркач, Л.Е.Орбан-Лембрик та ін.). Досліджується проблема політичного виховання підростаючих поколінь в умовах суспільних змін (М.Й.Боришевський, Н.В.Гаврилів, І.В,Жадан, О.М.Кожем’якіна, Л.А.Лєпіхова, С.Д.Максименко, О.І.Пенькова); вивчаються особливості масової політичної свідомості українців та проблеми взаємодії влади і громадянина (О.Т.Боришполець, О.І.Валевський, М.Н.Корнєв, М.І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок