Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСВІТА ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

ОСВІТА ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ОСВІТА ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРОКОПЕНКО Андрій Леонідович
УДК 101.8:[37:304.444]
ОСВІТА ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН
(МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
БОЙЧЕНКО Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
АНДРУЩЕНКО Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
ректор;
кандидат філософських наук
НАДОЛЬНИЙ Микола Іванович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
відділ соціальної філософії,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться “26” лютого 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасне суспільство характеризується значними соціальними змінами. Філософське осмислення освіти та її впливу на соціальні зміни набуває нового значення, оскільки все більшою мірою від освіти залежить процес соціальної еволюції. Щодо ступеню і характеру такого впливу освіти у вітчизняній соціально-філософській думці існує певна невизначеність, пов`язана з недостатньою розробленістю методології дослідження освіти в контексті сучасних соціальних змін.
Важливою рисою сучасності, що дозволяє оцінити роль освіти в суспільстві, є становлення інноваційної моделі розвитку суспільства, основу якої складає процес отримання, поширення та практичного використання нових знань. Тому відповідного перегляду потребує система освіти, яка в сучасних умовах може стимулювати, або навпаки гальмувати певні соціальні процеси.
Освіта як соціальна система продовжує виконувати переважно функцію простої передачі знань, забезпечення суспільства кваліфікованими кадрами, і розглядається лише як один з напрямів гуманітарної політики держави, однак такий підхід є дещо застарілим і неадекватним реаліям.
В сучасному суспільстві існує необхідність та передумови для зміни ролі освіти в соціальній структурі, підсилення її значення як чинника соціальних змін. Нездатність окремих країн відреагувати на ці виклики та переорієнтувати національні системи освіти робить їх неконкурентноздатними в сучасному глобальному світі та позбавляє перспектив подальшого розвитку.
Завдання соціально-філософських дослідженнь в даному контексті полягає у виробленні методологічної основи для формування нової парадигми освіти як чинника соціальних змін. Ця проблема потребує комплексного політологічного, економічного, соціологічного, педагогічного, культурологічного тощо осмислення, здійснити яке можливо лише на основі належного соціально-філософського методологічного забезпечення.
Коригування теоретичної настанови полягає в тому, що на сучасному етапі освіта має не просто реагувати на соціальні зміни, змінюючи свій зміст, а сама впливати на суспільство та ініціювати відповідні соціальні зміни, спираючись на адекватну методологію. Така методологія має визначати не лише функції освіти, а й її зміст, адже кардинальна соціальна зміна, що пов`язана з динамікою оновлення інформації, в освіті має бути знята шляхом переорієнтації з навчання фактам до навчання методам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСВІТА ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН (МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок