Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОГО ПОРТУ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОГО ПОРТУ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОГО ПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕЛОУС КАТЕРИНА ВІКТОРІВНА
УДК 656.615.071.3
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОГО ПОРТУ
Спеціальність 08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі „Менеджмент і маркетинг”.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
КОЛОДІН Анатолій Леонідович,
Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри „Менеджмент і маркетинг”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ЧЕКАЛОВЕЦЬ Віктор Ігнатович,
Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри
„Економіка підприємства і підприємництво”;
доктор економічних наук, професор,
ЗАГОРУЛЬКО Валентин Миронович,
Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Київ),
професор кафедри „Маркетинг та ресурсозбереження”.
Провідна установа: Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса), відділ ринку транспортних послуг.
Захист відбудеться „ 4 ” липня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 в Одеському національному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського морського університету за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34.
Автореферат розісланий „ 3 ” червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02,
кандидат економічних наук, доцент А.М. Холоденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах розвитку світової економіки торговельні порти у більшості країн світу не тільки залишаються зв’язуючою ланкою між суходолом і морем в ланцюгу руху товарів, але й стають промисловими і комерційними центрами, а також центрами вантажорозподілу та інформаційного забезпечення у системі виробництва і розподілу товарів. Ці процеси мають суттєвий вплив на функціонування та розвиток і українських портів.
В цих умовах значно підвищується значення стратегії розвитку кожного конкретного порту, яка спрямована на збереження і підвищення його конкурентоспроможності на Українському та Чорноморсько-Азовському взагалі ринку портових послуг.
Дослідженням проблем розвитку морських торговельних портів України в ринкових умовах стали в останній час приділяти значно більше уваги. В роботах українських вчених і спеціалістів розглядаються і обговорюються питання доцільності використання стратегії ринкового типу, аналізуються умови ефективного розвитку порту з врахуванням його потенційних можливостей і реальних ринкових погроз, обговорюється доцільність реорганізації системи управління і діяльності портів стосовно ринковим умовам. До найбільш вагомих досліджень у цьому напрямку слід віднести роботи В.І. Чекаловця, М.Т. Примачова, С.Г. Крижанівського, О.В. Меркт, А.Л. Колодіна, Н.В. Ярової, О.М. Кібік, П.А. Макушева. Ці роботи сприяють формуванню сучасної вітчизняної теорії та практики портового менеджменту ринкового типу, але вони не дають відповіді на два важливих питання: як вибрати стратегію розвитку порта, яка відповідала б реальному потенціалу порту (кадровому, організаційно-технічному, соціально-економічному, транзитному і геополітичному), і, головне, як зробити її адаптивною, тобто здатною своєчасно реагувати на зміни у зовнішньому середовищі, в першу чергу, на ринку портових послуг? Відповідь на ці питання лежить в площині формування стратегії попереджувального типу.
Теоретичні питання формування стратегії попереджувального типу досить широко і глибоко відображені в різних наукових працях багатьох іноземних і вітчизняних вчених. Серед них слід відзначити наукові праці А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ТА АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОГО ПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок