Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфофункціональні зміни та регенераторні процеси в печінці при важких опіках в умовах ранньої некректомії і використання ліофілізованої ксеношкіри

Морфофункціональні зміни та регенераторні процеси в печінці при важких опіках в умовах ранньої некректомії і використання ліофілізованої ксеношкіри

Назва:
Морфофункціональні зміни та регенераторні процеси в печінці при важких опіках в умовах ранньої некректомії і використання ліофілізованої ксеношкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Тупол Лариса Дмитрівна
уДК 616-001.17-089.844:591.477:599.731.1-06:616.36-018]-092.9
Морфофункціональні зміни та регенераторні процеси в печінці при важких опіках в умовах ранньої некректомії і використання ліофілізованої ксеношкіри
14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному медичному університеті
імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор
Волков Костянтин Степанович,
Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Стеченко Людмила Олександрівна, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, МОЗ України, професор кафедри гістології та ембріології;
доктор медичних наук, професор, Гунас Ігор Валерійович, Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, МОЗ України, завідувач науково-дослідного центру.
Провідна установа:
Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького, МОЗ України, кафедра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться 05 квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при Національному медич-ному університеті імені О.О.Богомольця, МОЗ України (03057, м. Київ, проспект Перемоги, 34).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 03” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор О.М. Грабовий
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з актуальних і недостатньо вивчених медико-біологічних проблем є патогенез і лікування опіків. В наш час термічні травми дуже розповсюджені, а опікова хвороба, що виникає при тяжких опіках, займає одне з перших місць серед інших захворювань та травматичних пошкоджень, відрізняється високою летальністю, складністю патології, тривалістю протікання та високим ступенем інвалідності (Парамонов Б.А. і співавт., 2000; Григор’єва Т.Г. і співавт., 2004; Козинец Г.П., 2005).
Поряд з втратою шкіри, при тяжких опіках наступають структурно-метаболічні порушення всіх органів та систем організму людини (Гембицкий Е.В., Клячкин Л.М., Кирилов М.М., 1994; Сморщок С.А., 1995; Пасечко Н.В., 1995; Андріїшин О.П. 2003; Brown E.J., 1996), в тому числі і печінки (Гунас І.В., 2002; Шаповал О. М., 2003). Проте в науковій літературі недостатньо даних про морфофункціональний стан найбільшої залози травної системи при термічних ураженнях. Тому проведення комплексних досліджень із застосуванням сучасних морфологічних методів дослідження є вкрай необхідним для встановлення перебігу деструктивних і регенераторних процесів у структурних компонентах печінки.
В практичному відношенні актуальним є лікування опечених. Згідно сучасних уявлень, однією з безпосередніх причин виникнення значних морфофункціональних змін органів і тканин при опіках є екзо- і ендогенна інтоксикація організму (Атясов Н.И., Перетягин С.П, 2001; Козинец Г.П., 2005; Herndon D., 2002). Тому перспективним при лікуванні тяжких опіків є застосування засобів, які б зменшили рівень токсинів в організмі. В останні роки в комбустіології при глибоких, великих за площею опіках широко використовується проведення ранньої некректомії уражених тканин, що зменшує поступлення токсинів в організм (Слесаренко С.В., Радзиховский А.П., Повстяной Н.Е., 2004; Таран В.М., 2006).
Важливим завданням є також відновлення шкіряного покриву і використання засобів, що сприяють покращенню перебігу регенераторних процесів у опіковій рані і в ураженому організмі. В останні роки при лікуванні опіків широко застосовують ліофілізовані ксенодермотрансплантати шкіри свині (Бігуняк В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Морфофункціональні зміни та регенераторні процеси в печінці при важких опіках в умовах ранньої некректомії і використання ліофілізованої ксеношкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок