Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОКІВ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОКІВ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОКІВ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Смоктій Кирило Вікторович
УДК 658:519.865.012.4 (043.3)
МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОКІВ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного
університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник | доктор економічних наук, доцент
Андрієнко Володимир Миколайович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Венiамiн Наумович, АТЗТ ДАНКО, віце – президент (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент Оліфіров Олександр Васильович, Донецький державний університет економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри комп'ютерних технологій (м. Донецьк)
Провідна установа
Запорізький державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Запоріжжя)
Захист дисертації відбудеться 27 листопада 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку економіки України характеризується високою динамікою зміни стану її складових, що обумовлюється переходом від командно-адміністративної форми господарювання до ринкової.
Наслідком таких змін є невизначеність зовнішнього середовища підприємст-ва, що багаторазово збільшує ризики його функціонування та істотно ускладнює процес управління різними видами діяльності: функціональної, адміністративної, господарської, соціальної та іншими. Ефективність управління цими видами діяль-нос-ті залежить від управління фінансами підприємства, що визначають не тільки його економічні показники (рентабельність, обіговість, ліквідність, платоспроможність та інші), але й можливість функціонування у майбутньому. Це потребує пошуку і застосування нових механізмів управління потоками платежів стосовно нових умов, що представляють собою сукупність розподілених у часі надходжень і витрат коштів підприємства, які визначаються різними видами його діяльності.
Проблемам розробки моделей механізмів управління грошовими потоками на підприємстві, що входять до системи його фінансового менеджменту, присвячено багато робіт вітчизняних і зарубіжних вчених і дослідників, зокрема, Амітана В.Н., Андрієнка В.М., Башарина Г.П., Бланка І.О., Брейлі Р., Горбунова О.Р., Данілочкіної Н.Г., Друрі К., Лисенка Ю.Г., Майєрса С., Пушкаря О.І., Унковської Т.Є., Шеремета А.Д. та інших.
Планування потоків платежів як частини грошового потоку підприємства, є одним з найважливіших механізмів його фінансово-господарської діяльності. Воно забезпечує ефективне функціонування підприємства за умов трансформаційного циклу економіки: здійснення усіх видів діяльності, фінансову рівновагу у процесі стратегічного розвитку; підвищення ритмічності здійснення операційного процесу за рахунок раціонального формування від’ємного потоку платежів, скорочення потреби у позиковому капіталі, раціональне й ощадливе використання власних фінансових ресурсів, прискорення обіговості коштів, зниження ризику неплатоспроможності, одержання додаткового прибутку, який утворюється за рахунок грошових активів, зменшення інфляційних втрат. Однак питання моделювання ефективного управління потоками платежів і побудову на їх основі комп’ютерної системи, що є складовою фінансового менеджменту підприємства, розроблено недостатньо, що визначає актуальність проведеного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПОТОКІВ ПЛАТЕЖІВ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок