Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

Назва:
Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
БОРИСЮК МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 502.171:556.212
Класифікація водних ресурсів
за інтегральними показниками якості
на прикладі басейну р. Прип'ять
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної екології та безпеки життєдіяльності Національного аграрного університету при Кабінеті Міністрів України.
Науковий керівник: | Доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Підліснюк Валентина Вікторівна,
Національний аграрний університет при Кабінеті Міністрів України,
професор кафедри агроконсалтінгу та сервісу
Офіційні опоненти: | Доктор сільськогосподарських наук, професор
Дегодюк Едуард Григорович,
Інститут землеробства Української академії аграрних наук, головний науковий співробітник
Доктор сільськогосподарських наук, професор
Писаренко Павло Вікторович
Полтавська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри
Провідна установа | Житомирський державний агроекологічний університет
Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Захист відбудеться "12" травня 2006 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології Української академії аграрних наук за адресою: 03143, Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту агроекології Української академії аграрних наук за адресою: 03143, Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий "___" квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01
кандидат хімічних наук Моклячук Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення екологічної ситуації в Україні внаслідок нераціонального використання природних ресурсів, значного техногенного впливу є вкрай відчутною проблемою і несе приховану небезпеку для нинішнього і майбутніх поколінь. Ситуація ускладнюється через додатковий негативний вплив наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції та забруднення земельних, повітряних та водних ресурсів радіонуклідами та продуктами їх розкладу. Як результат, всю територію держави було проголошена Верховною Радою України зоною техногенної катастрофи, а перед науковою спільнотою поставлено завдання розробки та впровадження комплексних дій, технологій та технологічних рішень для мінімізації негативного впливу техногенного та радіаційного забруднення на життя та здоров'я людей і зменшення забруднення довкілля.
Відповідно до статті 16 Конституції України "Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи… є обов'язком держави".
Одними із основних напрямків діяльності щодо ліквідації наслідків катастрофи у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ), визначених Законом України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", є запобігання виносу радіоактивних речовин за межі ЧЗВ водним, повітряним та техногенним шляхами, здійснення радіаційного та загального моніторингу довкілля.
Водні чинники небезпеки Чорнобильської зони відчуження, екологічні ризики від господарської діяльності, що проводилися та проводяться в ЧЗВ, зумовлюють необхідність застосування комплексного підходу для вивчення довгострокових тенденцій і закономірностей зміни якісних показників поверхневих вод в ЧЗВ. Стоїть також завдання розробки комплексу заходів для вдосконалення моніторингу екологічного стану водних об'єктів на території ЧЗВ, обґрунтування рекомендацій для упорядкування еколого-правового режиму водокористування і надання пропозицій щодо подальшої водоохоронної діяльності у ЧЗВ.
Дана проблема є особливо актуальною для сільського господарства, у зв’язку із застосуванням водних ресурсів басейну р. Дніпро, у яку надходять води із забруднених водозборів р. Прип'ять та Чорнобильської зони відчуження (ЧЗВ), для поливного землеробства півдня України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок