Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

Загрузка...

Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять / сторінка 2

Назва:
Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У даному дослідженні запропоновано новий підхід до класифікації водних ресурсів у ЧЗВ за розробленими інтегральними показниками якості і здійснено системний аналіз стану на прикладі басейну річки Прип'ять, як основної водної артерії ЧЗВ. Застосування інтегральних показників якості дозволило визначити ієрархію чинників забруднення водних ресурсів у ЧЗВ, вдосконалити моніторинг екологічного стану водних об'єктів, провести порівняльний аналіз водного законодавства України, Росії та Європейського Союзу, визначити тенденції подальших змін у водокористуванні та водоохоронній діяльності у ЧЗВ та запропонувати підходи для розвитку законодавства України з питань водокористування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження було виконано згідно з планами науково-дослідних робіт Національного аграрного університету при Кабінеті Міністрів України, Всеукраїнського науково-дослідного інституту цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за участі автора як безпосереднього виконавця держбюджетних тем: "Системний аналіз антропогенного навантаження (радіоактивного забруднення) і екологічна оцінка стану річкових систем зони відчуження" (2002 -2003 рр., № д. р. 0103U006836); "Моніторинг та оцінка стану водних об'єктів та річкових систем Чорнобильської зони відчуження (ЧЗВ) за показниками екологічної безпеки" (2004-2005 рр., № д. р. 0104U010400).
Мета й завдання дослідження. Метою роботи є встановлення закономірностей формування гідрохімічних та радіоекологічних показників річкового стоку в басейні р. Прип'ять у межах території Чорнобильської зони відчуження (ЧЗВ) на основі системного аналізу досліджень стану водних ресурсів із застосуванням інтегральних показників якості води. Для досягнення мети необхідно було вирішити наступні завдання:
-
встановити довгострокові тенденцій і закономірності формування якісних показників забруднення річкових екосистем ЧЗВ та оцінити їх екологічний стан;
-
визначити водні чинники небезпеки природного і техногенного характеру в басейні річки Прип'ять у межах ЧЗВ та провести їх ранжування для визначення ступеню екологічних ризиків;
-
вдосконалити систему екологічного моніторингу водних об'єктів у межах ЧЗВ;
-
виконати порівняльний аналіз підходів щодо оцінки якості водних ресурсів на основі законодавства України, Росії та країн Європейського Союзу;
-
визначити вплив антропогенних факторів, у т.ч. забруднення пестицидами та їх залишками, на формування якості водних ресурсів басейну р. Прип'ять;
-
провести інтегральну оцінку показників антропогенного навантаження на басейн р. Прип'ять;
-
розробити науково обґрунтовані рекомендації для подальшого розвитку законотворчого процесу та впорядкування правозастосування у сфері водокористування ЧЗВ.
Вихідна інформація. Вихідними матеріалами для дисертаційного дослідження слугували дані гідрологічних спостережень та експедиційних досліджень, архівні матеріали, дані наукових видань.
У роботі використані власні дані, а також результати спостережень Держкомгідромету України, ДСП "Комплекс", НТЦ КОРО, ДП "Екоцентр", УкрНДГМІ, ДП "Чорнобильсервіс", Дніпровського БУВР, Української філії ЦНДІКІВР, міжнародних (Україна, Росія, Білорусь) експедиційних досліджень у рамках програми ПРООН - ГЕФ.
Об'єктом дисертаційного дослідження є водний басейн річки Прип'ять у межах території ЧЗВ, стандарти якості водних ресурсів, суспільні відносини, що виникають у процесі здійснення водокористування, охорони вод та відтворення водних ресурсів.
Предметом дослідження є водні чинники небезпеки ЧЗВ, гідрологічні, гідрохімічні, радіаційні характеристики водних об'єктів та річкових систем, що входять у басейн річки Прип'ять в ЧЗВ, водне законодавство України, Росії та Європейського Союзу, правозастосовча практика відповідних організаційних структур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок