Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять / сторінка 3

Назва:
Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Методи дослідження. У роботі використовувалися традиційні гідрологічні, гідрохімічні та радіологічні методи отримання та оцінки характеристик поверхневих водних ресурсів. У процесі аналізу та тлумачення результатів використано формально-логічний, порівняльно-правовий, структурно-функціональний, класифікаційний методи дослідження. При розробці та впровадженні інтегрального показника якості водних ресурсів використано метод системного аналізу.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у встановленні закономірностей формування гідрохімічних та радіоекологічних показників річкового стоку басейну річки Прип'ять у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ) на основі комплексних досліджень стану водних ресурсів і системного аналізу водних чинників небезпеки природного та техногенного характеру з визначенням ступеня їх екологічних ризиків для населення і прилеглих територій.
Вперше із застосуванням методології оцінювання за інтегральними показниками якості води виконано комплексні гідролого-гідрохімічні та радіоекологічні дослідження водних ресурсів р. Прип'ять та встановлено роль ЧЗВ у формуванні сучасних гідрохімічних та радіоекологічних характеристик річкового стоку.
Визначено ступінь екологічних ризиків для населення і території країни від водних чинників небезпеки ЧЗВ та запропоновано заходи контролю та попередження надзвичайних ситуацій.
Визначено тенденції змін у водокористуванні та водоохоронній діяльності в межах території ЧЗВ в басейні р. Прип'ять.
Здійснено комплексний аналіз законодавства України, Росії та Європейського Союзу та зроблено висновки із гармонізації законодавчої бази та її застосування для особливих умов ЧЗВ.
Практичне значення. Отримані результати дозволяють прогнозувати стан водних ресурсів у ЧЗВ, виходячи із основних показників господарської діяльності, вдосконалюють систему моніторингу екологічного стану водних об'єктів у межах території ЧЗВ, визначають перспективи водоохоронної діяльності, в тому числі із запобігання виносу радіоактивних речовин за межі ЧЗВ. Запропонований підхід із використання інтегрованого показника якості водних ресурсів було застосовано в рамках Програми транскордонного моніторингу басейну р. Дніпро в Програмі ПРООН-ГЕФ "Екологічне відродження басейну Дніпра".
Висновки роботи із напрямків гармонізації стандартів якості водних ресурсів України, Росії та Європейського Союзу використані для оцінки розвитку еколого-правового регулювання водокористування, використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів в Україні.
Результати роботи використано в Законі України "Про Загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006 – 2010 роки", прийнятому Верховною Радою України 14.03.2006 року, № 3522-IV, та в Законі України "Про Загальнодержавну програму ведення сільськогосподарського виробництва на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2007 – 2016 роки", прийнятому Верховною Радою України 14.03.2006 року, № 3523-IV.
Окремі результати дисертаційної роботи впроваджені в УкрНДІЕП Мінприроди України, ІГНС НАН та МНС України.
Окремі висновки роботи використовувалися при розробці Протоколу з запобігання забруднення з берегових джерел до Конвенції з захисту Чорного моря від забруднення.
Особистий внесок автора полягає у здійсненні системного аналізу еколого-правових норм, що регулюють і забезпечують відносини в сфері водокористування та охорони водних ресурсів, створенні методологічного підходу та методу розрахунку інтегрованого показника якості водних ресурсів, практичному застосуванні інтегрованого показника якості водних ресурсів для ранжування джерел забруднення водних об'єктів ЧЗВ, аналізі ефективності водоохоронних заходів у ЧЗВ. Узагальнення та аналіз результатів дисертації та розробка нового методу оцінки якості водних ресурсів за інтегрованим показником якості виконані автором самостійно від керівництвом доктора хімічних наук В.В.Підліснюк. Автор також користувався консультаціями з боку доктора хімічних наук Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Класифікація водних ресурсів за інтегральними показниками якості на прикладі басейну р. Прип'ять

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок