Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІЛЬКІСНИЙ ОПИС ХІМІЧНОЇ МОДИФІКАЦІЇ МІЦЕЛЯРНИХ РОЗЧИНІВ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТУ НАТРІЮ І МОДЕЛЬ УТРИМУВАННЯ В МІЦЕЛЯРНІЙ РІДИННІЙ ХРОМАТОГРАФІЇ

КІЛЬКІСНИЙ ОПИС ХІМІЧНОЇ МОДИФІКАЦІЇ МІЦЕЛЯРНИХ РОЗЧИНІВ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТУ НАТРІЮ І МОДЕЛЬ УТРИМУВАННЯ В МІЦЕЛЯРНІЙ РІДИННІЙ ХРОМАТОГРАФІЇ

Назва:
КІЛЬКІСНИЙ ОПИС ХІМІЧНОЇ МОДИФІКАЦІЇ МІЦЕЛЯРНИХ РОЗЧИНІВ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТУ НАТРІЮ І МОДЕЛЬ УТРИМУВАННЯ В МІЦЕЛЯРНІЙ РІДИННІЙ ХРОМАТОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
УДК 543.544+544.77
САМОХІНА ЛАРИСА В’ЯЧЕСЛАВІВНА
КІЛЬКІСНИЙ ОПИС ХІМІЧНОЇ МОДИФІКАЦІЇ
МІЦЕЛЯРНИХ РОЗЧИНІВ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТУ НАТРІЮ
І МОДЕЛЬ УТРИМУВАННЯ В МІЦЕЛЯРНІЙ РІДИННІЙ ХРОМАТОГРАФІЇ
02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, доцент
ЛОГІНОВА ЛІДІЯ ПАВЛІВНА
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, завідувач кафедри хімічної метрології
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
Національний фармацевтичний університет Міністерства охорони здоров’я України, м.Харків,
завідувач кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
МІЛЮКІН МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ
Інститут колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського
НАН Украiни, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра аналітичної хімії, м. Київ.
Захист відбудеться “12” березня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “10” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональне застосування поверхнево-активних речовин (ПАР), зокрема, для створення організованих середовищ у хімічному аналізі, базується на інформації про їх міцелярні характеристики. Так, у міцелярній рідинній хроматографії (МРХ) найбільш зручними є аніонні ПАР з невисокими значеннями критичної концентрації міцелоутворення (cmc), температури Крафта та чисел агрегації: додецилсульфат натрію, тетрадецилсульфат натрію, додецилсульфонат натрію] та перфтороктилсульфонат літію]. Вибір ПАР з подібними міцелярними характеристиками спрямовано, насамперед, на створення не занадто “в'язкого” елюенту (розмір агрегатів не повинен перевищувати декількох нанометрів). Підвищена в'язкість рухомої фази може привести до небажано високого тиску в колонці, а при використанні спектроскопічних детекторів по світлопоглинаннюKhaledi] _до помітного світлорозсіювання в робочому діапазоні УФ _видиме світло. Найбільшого поширення у МРХ (до 90% застосувань) набув додецилсульфат натрію (NaDS).
Аніонних ПАР з різними міцелярними характеристиками не так багато, і вони не завжди доступні. Тому становить інтерес на основі одного, найбільш поширеного у використанні ПАР, одержати реакційні середовища з різноманітними характеристиками шляхом додавання різних за типом модифікуючих реагентів.
Пошук шляхів керованої модифікації організованих розчинів пов’язаний з дослідженням міцелярних властивостей в залежності від складу розчину – концентрації ПАР, присутності модифікуючих реагентів, їх концентрації. В цьому напрямку досліджень створено методологію з застосуванням відомих методів хімічного аналізу; на якісному і частково на кількісному рівні охарактеризовано вплив окремих чинників.
З іншого боку, в МРХ накопичено значний експериментальний матеріал, що свідчить про необхідність введення в міцелярні елюенти органічних розчинників-модифікаторів, таких як аліфатичні спирти, тетрагідрофуран, ацетонітрил [BerthodGarcia-Alvarez-Coque]. Однак придатний розчинник підбирають методом проб та помилок. Дотепер відсутні спроби зв'язати придатність того чи іншого розчинника-модифікатора з його впливом на міцелярні властивості ПАР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КІЛЬКІСНИЙ ОПИС ХІМІЧНОЇ МОДИФІКАЦІЇ МІЦЕЛЯРНИХ РОЗЧИНІВ ДОДЕЦИЛСУЛЬФАТУ НАТРІЮ І МОДЕЛЬ УТРИМУВАННЯ В МІЦЕЛЯРНІЙ РІДИННІЙ ХРОМАТОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок