Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМАТИКА ТА МЕТАЛОГЕНІЧНА РОЛЬ БАЗИТОВИХ ДАЙОК ВОЛИНСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

СИСТЕМАТИКА ТА МЕТАЛОГЕНІЧНА РОЛЬ БАЗИТОВИХ ДАЙОК ВОЛИНСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Назва:
СИСТЕМАТИКА ТА МЕТАЛОГЕНІЧНА РОЛЬ БАЗИТОВИХ ДАЙОК ВОЛИНСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ТА
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ
НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Шмельов Євген Геннадійович
УДК 552.312:[550.428+551.24.052+552.23+553.21]
СИСТЕМАТИКА ТА МЕТАЛОГЕНІЧНА РОЛЬ БАЗИТОВИХ ДАЙОК ВОЛИНСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
04.00.11 – геологія металевих і неметалевих корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України та Міністерства надзвичайних ситуацій України.
Науковий керівник: | Доктор геолого-мінералогічних наук
Комаров Олександр Миколайович
 
Офіційни опоненті: | Доктор геолого-мінералогічних наук,
доцент
Бобров Олександр Борисович
Український державний геолого-розвідувальний інститут,
завідувач відділу,
член спецради Д26.192.02
Кандідат геолого-мінералогічних наук,
доцент
Зінченко Олег Володимирович
Київський національний университет
ім. Т.Г. Шевченка,
завідуючий кафедрою
Провідна установа: | Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “25” грудня 2001 р. о 10 год на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.192.02 в Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України та МНС України за адресою 03680 м. Київ, пр. Палладіна, 34а
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (03680 Київ, пр. Палладіна, 34)
Автореферат розісланий “_22_” листопада 2001 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Занкевич Б.О.
доктор геолого-мінералогічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У північно-західній частині Українського щита (УЩ) розповсюджені дайкові породи, які є основними за складом. Донедавна металогенічній ролі дайок приділялося недостатньо уваги. Цікавість до цього питання відродилася після виявлення в дайкових тілах рудопроявів кольорових і благородних металів (титану, фосфору, міді, нікелю, платиноїдів та ін.), а також у зв'язку з одержанням перших даних про структурний контроль дайковими поясами родовищ корисних копалин гідротермально-метасоматичного генезису (рідкісні та благородні метали, уран). Однак до цього часу спеціальні комплексні дослідження металоносності дайок регіону та їх рудоконтролюючої ролі не проводилися. Таким чином, об'єктивна необхідність узагальнення наявних і одержання нових даних по металоносності дайок регіону назрівала здавна, саме це і обумовлює актуальність цієї роботи.
Мета і завдання дослідження. Одержати обґрунтування перспективності на металеві корисні копалини дайкових комплексів, що є основними за складом, з огляду як на рудоконтролюючу, так і рудоконцентруючу роль останніх. Для досягнення цієї мети вирішувалися наступні головні завдання:
1. Уточнити формаційну приналежність дайок і систематизувати дайкові комплекси за сукупністю провідних характеристик на основі регіонального узагальнення численних виробничо-геологічних і опублікованих матеріалів разом з авторськими даними з речовинного складу і структурно-геологічній позиції дайок.
2. Провести системне дослідження (геології, речовинного складу, структурно-тектонофізичної позиції, як факторів металоносності) дайкових комплексів із залученням до традиційних геологічних, петрологічних - також і сучасних методів математичної статистики, теорії катастроф і структурно-парагенетичного аналізу.
Наукова новизна отриманих результатів.
1. Вперше при вивченні геолого-структурного положення дайок регіону були отримані методами структурно-парагенетичного аналізу результати, які виявили закономірності просторового розміщення дайок стосовно регіональних розломів.
2. Вперше запропонована уточнена класифікація дайкових комплексів регіону, що враховує не тільки вік та комплексні характеристики речовинного складу дайок, але і їх структурно-тектонічну позицію.
3. Вперше, з позицій теорії полігенного зв'язку магматизму та зруденіння, дано системне обґрунтування перспективності дайкових комплексів північно-західної частини Українського щита на металеві корисні копалини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМАТИКА ТА МЕТАЛОГЕНІЧНА РОЛЬ БАЗИТОВИХ ДАЙОК ВОЛИНСЬКОГО БЛОКУ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок