Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ХАЙЛОВА Тетяна Володимирівна
УДК 347.191.11: 008
ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ
ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність 25.00.02 - Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, доцент
Адамов Борис Ісайович,
Донецька облдержадміністрація (м. Донецьк),
заступник голови, керівник апарату.
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, доцент Воротін Валерій Євгенович, Національна академія державного управління при Президентові України (м. Київ), професор кафедри економічної теорії та історії економіки;
кандидат економічних наук Покотиленко Руслан Вікторович інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), старший науковий співробітник сектору проблем соціальної безпеки.
Провідна установа:
Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України (м. Київ), відділ економічної та соціальної стратегії.
Захист дисертації відбудеться " 21 " грудня 2004 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий " 19 " листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна безпека – один із сучасних напрямків науки і практики державного управління, що динамічно розвиваються і є сьогодні найбільш досліджуваними.
Посилення інтересу до економічної безпеки з боку вчених і державних службовців, політиків, підприємців пов'язаний з визнанням пріоритетної ролі, яку відіграє економіка в забезпеченні внутрішньої і зовнішньої безпеки країни, у формуванні ефективної державної стратегії і політики, що стимулює економічне зростання на засадах розвитку підприємництва.
В умовах трансформації економічних, політичних і культурних інститутів українське підприємництво проходить етап самоідентифікації, самоорганізації, формування систем захисту своїх інтересів. На цих засадах виникає, з одного боку, необхідність державної підтримки підприємництва, з іншого, - зацікавленість підприємництва у державних інститутах економічної безпеки. Таким чином формується економічна безпека підприємництва.
Економічна безпека підприємництва є блоком системи державного управління і водночас системи ринку. Вона виконує не тільки функції забезпечення ефективної роботи своїх підсистем і елементів, формування і підтримки довгострокової конкурентоспроможності підприємців на ринку, але й функції захисту економічних інтересів підприємництва від держави у випадках, коли державна влада неефективно функціонує.
Питання розробки державних механізмів управління економічною безпекою є у полі зору провідних вчених. Окремим аспектам цих проблем приділяється увага в роботах українських вчених Геєця В.М., Губерної Г.К., Мунтіяна В.І., Новікової О.Ф., Чумаченка М.Г., російських вчених - Абалкіна Л.І., Афонцева С.М., Ілларіонова А.А., Іноземцева В.В., Панаріна С.О., Сенчагова В.О. Разом з тим, вирішення проблем, пов’язаних з визначенням напрямків державної політики щодо забезпечення економічної безпеки підприємництва, структуруванням змісту та функцій управління економічною безпекою, обґрунтуванням методів оцінки економічної безпеки, є досить актуальним. Крім того, дотепер не встановлено, що відноситься до державних механізмів управління економічною безпекою підприємництва, які функції повинна виконувати держава, а які підприємництво. Не визначені критерії вибору підходів державного управління до забезпечення економічної безпеки підприємництва, основні процеси та процедури прийняття рішень та розробки політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок