Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дифракція оптичного поля на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора

Дифракція оптичного поля на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора

Назва:
Дифракція оптичного поля на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Юрія Федьковича
УДК 235.42
Ковальчук
Олександр Вячеславович
Дифракція оптичного поля
на регулярних, асиметричних
та мультифракталах Кантора
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці
2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кореляційної оптики Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича
Науковий керівник: Ангельський Олег Вячеславович, док. фіз.-мат. наук, професор, завідувач кафедри кореляційної оптики Чернівецького державного університету ім. Юрія Федьковича
Офіційні опоненти: Одулов Сергій Георгієвич, чл.-кор. НАН України, проф., док. фіз.-мат. наук, головний науковий співробітник Інституту Фізики НАН України, Київ. Курашов Віталій Наумович, канд. фіз.-мат. наук, доцент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
Провідна організація: Одеський державний університет ім. І. І. Мечнікова
Захист відбудеться 27 жовтня 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.01 при Чернівецькому державному університеті за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Чернівецького державного університету (58012, м. Чернівці, вул. Л. Українки 23).
Автореферат розіслано 27 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради (підпис) М.В. Курганецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень.
Традиційні оптичні методи діагностики структури статистичних розсіюючих об'єктiв базуються на уявленнях теорiї ймовірностей i математичної статистики. В основу цих методів покладено взаємозв'язок статистичних параметрів структури об'єкту та відповідних статистичних параметрiв поля дифрагованого випромінювання. Разом з тим, в природі існують розсiюючi об'єкти, структура яких є фрактальною. Під фракталами розуміють об'єкти, яким притаманна самоподiбнiсть: структура частини об'єкту подібна до структури об'єкту в цілому (в детермінованому або статистичному змісті). Адекватними характеристиками природних об'єктів з фрактальною структурою будуть фрактальні параметри (рівень, розмірність). Потужним інструментом для визначення цих параметрів є оптика, яка дозволяє проводити безконтактну діагностику об'єктів дослідження.
Концепція фрактальної міри вперше з'явилася в роботах Б. Мандельброта в 1967 році при описі просторових розподілів областей розсіяння в турбулентних потоках [1]. З того часу ця нова концепція виявилась дуже зручною для моделювання самоподібних об'єктів, що з'являються в багатьох фізичних ситуаціях, зокрема і в оптиці. Вивчення фракталів засобами оптики проводиться шляхом пошуку зв'язку між параметрами розмірності об'єкту і характеристиками поля оптичного випромінювання, що дифрагувало на ньому.
В оптиці досліджувалася дифракція випромінювання як на регулярних фракталах [2,3], так і на випадкових [4,5]. Тим не менше, результати більшості з цих досліджень мали швидше якісний характер, вивчення полів дифракції Френеля на регулярних фракталах не виявило ефективних діагностичних зв'язків між параметрами об'єкту та поля дифракції в цій зоні, а дослідження дифракції на асиметричних фракталах майже не проводилося.
Ідея фракталів в дослідженнях явища дифракції оптичної хвилі має особливу вагу з двох причин. По-перше, оскільки багато природних об'єктів володіють фрактальними властивостями, необхідно зрозуміти вплив таких об'єктів на утворення дифракційного поля. По-друге, дифракція чи розсіяння на фрактальних об'єктах утворює нові структури хвильових полів, які можуть бути використані в практиці застосувань оптичних методів в задачах діагностики фрактальних об'єктів завдяки властивості самоподібності, притаманній їхнім характеристикам. Для досліджень в цьому напрямку штучні фрактали і математичні моделі більш придатні як об'єкти дослідження, ніж природні, завдяки можливості завдання їх параметрів [6].
Поряд з фрактальною концепцією для визначення мультифрактальних явищ, що з'являються в багатьох фізичних ситуаціях [7], широко використовується і мультифрактальна концепція [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Дифракція оптичного поля на регулярних, асиметричних та мультифракталах Кантора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок