Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕПОРТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ

ДЕПОРТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ

Назва:
ДЕПОРТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Адамовський Володимир Іванович
УДК [341.43 (477) /1950”] : 314.745.4
ДЕПОРТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник –
Офіційні опоненти –
Провідна організація – |
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ДАНИЛЮК Юрій Зіновійович, Інститут історії України НАН України, провідний науковий співробітник.
доктор історичних наук, професор НЕСТУЛЯ Олексій Олексійович, Полтавський університет споживчої кооперації України, ректор;
кандидат історичних наук МІСІНКЕВИЧ Леонід Леонідович, Хмельницький інститут регіонального управління та права, декан юридичного факультету.
Донецький національний університет (кафедра історії України) Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 11 червня 2004 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університеті ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV – 65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
 
Автореферат розісланий 7 квітня 2004 р.
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах національного і культурного відродження України все більшого значення набуває дослідження тих сторінок її історії, які протягом тривалого часу в силу ідеологічних міркувань залишалися поза увагою істориків, політологів, соціологів, економістів. Йдеться, в першу чергу, про масові депортації населення України, які відбувалися перманентно протягом першої половини ХХ століття.
Практика депортацій з’явилась в роки Першої світової війни і була характерною для всіх протидіючих сторін. Царський уряд Росії попри всі застереження інтернував і депортував німецьких громадян, галицьких українців, євреїв, які перебували в прикордонній зоні та театрі бойових дій. В свою чергу Німеччина виселяла громадян російської, української та білоруської національності, які, нібито, могли впливати на хід військових дій.
Особливо масового характеру набули депортації населення в радянський період історії нашої країни. В полі зору радянських органів опинилися численні представники української інтелігенції, селянство, працівники промислових підприємств, священнослужителі, віруючі та інші.
Злочинною була депортація українського селянства в період суцільної колективізації сільського господарства. Вся подальша практика переконливо довела, що зазначена акція підірвала основи селянського господарства.
Нічим не можна виправдати масові депортації громадян України за національною ознакою, що здійснювались у другій половині 30-х років. Виселення поляків і німців та інших не лише не мали під собою обґрунтованих правових підстав, а й здійснювались за відсутності елементарних умов для розміщення і розселення спецпереселенців.
Нова хвиля депортацій спостерігалася наприкінці 1939 року, коли було прийнято рішення вищого політичного керівництва СРСР про депортацію “осадників”, “лісової сторожі”, членів західноукраїнських політичних партій, інших представників польських владних структур із Західної України, включеної до складу УРСР. В список депортованих потрапили і представники української інтелігенції, котрі, нібито, збуджували “націоналістичні настрої серед західноукраїнського населення.
Непоправних втрат від депортації зазнало західноукраїнське населення в 1944-1945 роках, після визволення Західної Волині, Східної Галичини, Буковини, Закарпаття від фашистської окупації. Від самого початку цієї акції спостерігалися масові репресії діячів українських громадських організацій, вояків Української повстанської армії та членів їх сімей, інших осіб, чия діяльність потрапила в поле зору радянських спецслужб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕПОРТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок