Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛАКСАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ПОДВІЙНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ШАРИ НА МЕЖІ ПОДІЛУ ЕЛЕКТРОД- РІДКИЙ ДІЕЛЕКТРИК

РЕЛАКСАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ПОДВІЙНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ШАРИ НА МЕЖІ ПОДІЛУ ЕЛЕКТРОД- РІДКИЙ ДІЕЛЕКТРИК

Назва:
РЕЛАКСАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ПОДВІЙНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ШАРИ НА МЕЖІ ПОДІЛУ ЕЛЕКТРОД- РІДКИЙ ДІЕЛЕКТРИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,50 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
КОВАЛЬЧУК Олександр Васильович
УДК 532.538.226.1; 532.783; 587.311; 621.315.592
РЕЛАКСАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ПОДВІЙНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ШАРИ НА МЕЖІ ПОДІЛУ ЕЛЕКТРОД- РІДКИЙ ДІЕЛЕКТРИК
01.04.15 - фізика молекулярних та рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
КИЇВ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор,
Курик Михайло Васильович,
Інститут фізики НАН України,
завідувач відділу молекулярної фотоелектроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Пінкевич Ігор Павлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук,
Шилов Володимир Миколайович,
Інститут біоколоїдної хімії НАН України,
старший науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор,
Ширшов Юрій Михайлович,
Інститут фізики напівпровідників
ім.В.Є Лашкарьова НАН України,
завідувач відділу функціональної оптоелектроніки
Провідна установа: Інститут монокристалів НТК "Інститут монокристалів" НАН України, відділ тонких органічних плівок, м. Харків.
Захист відбудеться “ 27 ” травня 2004 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03650, МПС, Київ-39, просп. Науки, .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: 03650, МПС, Київ-39, просп. Науки, 46.
Автореферат розісланий “26 “ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, О.О.Чумак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлення механізмів приелектродних процесів є однією з найважливіших проблем фізики рідкого стану. Для електролітів ця проблема досить добре досліджена. Показано, що чим менша концентрація іонів, тим менший вплив іон-іонної взаємодії і тим простіше пояснити приелектродні явища. Тому протягом довгого часу вважалось, що приелектроднi явища у рідких кристалах (РК), концентрація іонів в яких набагато менша, ніж в електролітах, пояснюються аналогічним чином. У той же час у значній кількості опублікованих робіт було показано, що при малій концентрації іонів виникають ефекти, які не властиві електролітам. Одним із них є тривала в часі релаксація струму при дії імпульсу електричного поля. Найбільш поширеною моделлю, якою пояснюють низькочастотні релаксаційні процеси, є модель міграційної іонної поляризації. Оскільки рухливість носіїв заряду у РК близька до 10-10 м2В-1с-1, то для типових товщин зразків d порядку десяти мікрометрів час дрейфу іонів не перевищує кількох секунд, що в більшості випадків суттєво відрізняється від відомих експериментальних значень.
У ряді робіт як один із можливих варіантів пояснення низькочастотних релаксаційних процесів розглядали вплив приелектродних явищ, але залишалось незрозумілим, завдяки чому часи релаксації становлять сотні, тисячі і більше секунд. Повільні приелектродні процеси можуть бути зумовлені специфічними ефектами обміну зарядів між електродом та іонами. Проте такі процеси детально не досліджувались, оскільки вважалось, що, як і в електролітах, існує ефективний обмін електронами між РК та електродами.
Таким чином, для встановлення механізмів приелектродних процесів на межі поділу електрод – РК необхідно провести додаткові дослідження. Оскільки ці процеси взаємопов'язані, то потрібно було вивчати їх тільки разом. Проте комплексний підхід до встановлення механізмів приелектродних процесів вимагав обширних досліджень, які неможливо зробити в одній дисертаційній роботі. Тому виникала потреба в принципово нових ідеях, використання яких дало б можливість дослідити найбільш суттєві закономірності приелектродних процесів. Отримані на початку виконання дисертаційної роботи дані вказали на необхідність чіткого розділення об’ємних і приелектродних процесів та врахування впливу молекул нейтральних домішок, які мають більшу (у порівнянні з основною частиною молекул) поляризаційну здатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РЕЛАКСАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ТА ПОДВІЙНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ШАРИ НА МЕЖІ ПОДІЛУ ЕЛЕКТРОД- РІДКИЙ ДІЕЛЕКТРИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок