Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛIННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ В КОМЕРЦIЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

УПРАВЛIННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ В КОМЕРЦIЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛIННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ В КОМЕРЦIЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
імені В. Н. Каразiна
ФУРСОВА ВIКТОРIЯ АНАТОЛIЇВНА
УДК 336.713:330.131.7 (477)
УПРАВЛIННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ В КОМЕРЦIЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
Спецiальнiсть 08.02.03 – органiзацiя управлiння, планування i регулювання економiкою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харкiв – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Глущенко Віктор Володимирович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів і кредиту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Сало Іван Васильович,
Українська академія банківської справи Національного банку України,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент Петрова Валентина Федорівна, Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки управління будівництвом та міським господарством.
Провідна установа: | Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти і
науки України, кафедра економіки підприємства,
м. Луганськ.
Захист відбудеться “23” січня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-12.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано “21” грудня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В. П. Третяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комерційні банки є основними елементами фінансової системи України, і від їхнього ефективного функціонування залежить загальний розвиток економіки країни й добробут населення. Водночас комерційний банк, як і будь-який інший суб'єкт господарювання, діє в умовах невизначеності й перебуває під впливом різних ризиків. Підвищують рівень ризиків такі чинники, як посилення процесів глобалізації в економіці України, збільшення кількості іноземних конкурентів на фінансовому ринку, низький рівень капіталізації вітчизняної банківської системи та інші. До того ж, відмінність фінансово-кредитних установ від інших суб'єктів підприємницької діяльності полягає в тому, що вони беруть на себе частину фінансових ризиків, виступаючи посередниками між вкладниками і позичальниками.
Тим часом неефективне управління фінансовими ризиками в банківській системі України призводить до того, що кожного року з Державного реєстру виключається понад 4,5% комерційних банків від їхньої загальної кількості (за період із 24.06.1992 р. по 01.01.2004 р. було виключено 107 банків, що становить більше половини всіх банківських установ). Щорічно загальна сума збитків становить у середньому 7,7% від чистого прибутку по всій банківській системі, а в стадії ліквідації перебувають близько 11,3% банків. Ситуація, що склалася, зумовлює необхідність вдосконалення теоретичних і методологічних основ управління фінансовими ризиками в українських комерційних банках. Як свідчить практика, особливу увагу доцільно приділити управлінню кредитним ризиком, оскільки частка кредитів має найбільшу питому вагу в активах вітчизняних банків, а проведення дуже ризикованої кредитної політики є однією з основних причин їхнього банкрутства. Не менш важливим для оптимізації функціонування комерційних банків є управління ризиком ліквідності, оскільки навіть незначне підвищення його рівня відразу ж відображається на всій фінансовій системі України і негативно сказується на потенціалі економічного розвитку країни та на життєвому рівні населення.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Теоретичні основи управління економічними ризиками в умовах невизначеності викладені у працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛIННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ В КОМЕРЦIЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок