Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСХОВИЩ ДНІПРОВСЬКОГО ГІДРОКАСКАДУ: СОЦІАЛЬНИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТИ (50–70-ті рр. ХХ ст.)

СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСХОВИЩ ДНІПРОВСЬКОГО ГІДРОКАСКАДУ: СОЦІАЛЬНИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТИ (50–70-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСХОВИЩ ДНІПРОВСЬКОГО ГІДРОКАСКАДУ: СОЦІАЛЬНИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТИ (50–70-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,08 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРЛО Наталя Віталіївна
УДК 94(477):[621.311.2:332.142.6] “1950/1970”
СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСХОВИЩ
ДНІПРОВСЬКОГО ГІДРОКАСКАДУ: СОЦІАЛЬНИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТИ (50–70-ті рр. ХХ ст.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Фролов Микола Олександрович
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри історії і правознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кривчик Геннадій Георгійович
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри українознавства
кандидат історичних наук, доцент
Полякова Лариса Іванівна
Мелітопольський державний педагогічний університет, доцент кафедри історії
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
історії України другої половини ХХ ст. (м. Київ)
Захист відбудеться “ 2 ” березня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “ 29 ” січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дисертаційній роботі досліджуються соціальні і економічні складові процесу спорудження водосховищ Дніпровського гідрокаскаду. Сьогодні всі об’єкти каскаду продовжують функціонувати в структурі енергетичної мережі України, але останнім часом більш помітними стають негативні наслідки гідробудівництва, у першу чергу згубний вплив на екологію Наддніпрянщини. У суспільстві існують різні точки зору щодо причин гідробудівництва, але тільки науковці мають змогу проаналізувати факт появи, існування, наслідків спорудження об’єктів гідрокаскаду, спираючись на різнорідні джерела і застосовуючи методи наукового дослідження.
Попри досить великий інтерес дослідників до історії спорудження Дніпровського гідрокаскаду, на сьогоднішній день праці, у якій всебічно досліджується процес його появи і значення, не існує. Традиційно у вивченні теми більшу увагу приділяли будівництву гідроелектростанцій. Значно гірше вивчені процеси, пов’язані з влаштуванням водосховищ (переселення, виплата компенсації, захисні заходи, відшкодування втрат сільськогосподарської продукції та інші). Комплексне дослідження теми допоможе накреслити шляхи вирішення проблем, що виникли внаслідок появи водосховищ гідрокаскаду і залишаються актуальними у наш час. Зокрема, необхідно врахувати досвід минулого під час здійснення соціальних та економічних заходів, які зараз проводяться у зв’язку з відселенням із зони підтоплення чи берегообвалення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планами держбюджетної теми історичного факультету Запорізького національного університету “Модернізаційний процес в Україні в другій половині ХІХ ст. – першій половині ХХ ст.” (номер держреєстрації – 0103У000731). Особистим внеском дисертантки у розробку теми є дослідження економічних аспектів модернізації, пов’язаних з формуванням ідеї “Великого Дніпра” у 20–30-ті рр. ХХ ст.
Об’єктом дослідження виступає спорудження водосховищ Дніпровського гідрокаскаду, створених у 50–70-ті рр. ХХ ст.: Каховського, Кременчуцького, Дніпродзержинського, Київського і Канівського.
Предметом дослідження є соціальні і економічні складові процесу спорудження водосховищ, а саме: роль людського фактору у період гідробудівництва, організація кампанії переселення, механізм виплати компенсації, основні підходи до вирішення проблеми відчуження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СПОРУДЖЕННЯ ВОДОСХОВИЩ ДНІПРОВСЬКОГО ГІДРОКАСКАДУ: СОЦІАЛЬНИЙ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТИ (50–70-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок