Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДУЛЯЦІЯ СЕГМЕНТАРНИХ ГАЛЬМІВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ АКТИВАЦІЇ СЕНСОРНОГО АПАРАТУ ПІВКОЛОВИХ КАНАЛІВ ЛЮДИНИ

МОДУЛЯЦІЯ СЕГМЕНТАРНИХ ГАЛЬМІВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ АКТИВАЦІЇ СЕНСОРНОГО АПАРАТУ ПІВКОЛОВИХ КАНАЛІВ ЛЮДИНИ

Назва:
МОДУЛЯЦІЯ СЕГМЕНТАРНИХ ГАЛЬМІВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ АКТИВАЦІЇ СЕНСОРНОГО АПАРАТУ ПІВКОЛОВИХ КАНАЛІВ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОФАН ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 57. 612. 83: 612.886
МОДУЛЯЦІЯ СЕГМЕНТАРНИХ ГАЛЬМІВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ
АКТИВАЦІЇ СЕНСОРНОГО АПАРАТУ ПІВКОЛОВИХ
КАНАЛІВ ЛЮДИНИ
03.00.13 фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті МОН України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Ляшенко Валентина Петрівна,
Дніпропетровський національний університет МОН України,
доцент кафедри фізіології людини і тварин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Макарчук Микола Юхимович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Коробейніков Георгій Валерійович
Інститут геронтології АМН України
провідний науковий співробітник лабораторії
професійно-трудової реабілітації
Провідна установа: Інститут фізіології імені О. О. Богомольця НАН України,
відділ фізіології рухів, м. Київ
Захист відбудеться "12" червня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА (03022, м. Київ, пр. академіка Глушкова, 2, біологічний факультет)
Поштова адреса: 01003, Київ-33, вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА за адресою:
01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий “ 10 “ травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Давидовська Т. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Участь різних видів аферентації в організації рухової активності не викликає сумнівів [Гурфинкель, Левик, 1990; Коханович, 1999; Мельникова, 2000 та ін.]. Разом з тим зрозуміло, що при здійсненні складних координованих рухів окремі види рецепції відіграють неоднакову роль. Тому детальний аналіз різних аферентних впливів на мотонейронний апарат спинного мозку при організації довільних рухів є актуальною задачею сучасних досліджень.
Однією з найважливіших сенсорних систем, тісно пов'язаних з руховим апаратом, вважається система рецепції з лабіринтів (півколових каналів і отолітів), яка забезпечує орієнтацію організму в полі тяжіння.
Питання про роль вестибулярного контролю в здійсненні довільних рухів, незважаючи на значну історію його вивчення, залишається одним із актуальних [Ломов, 1980; Коханович, 1999; Хаскелл, 2000 та ін.]. Наявні дані про роль вестибулярного апарату у довільних рухах досить суперечливі. Причинами цього є різні методичні підходи, насамперед їхня адекватність обраній фізіологічній моделі, а також особлива складність будови вестибулярного апарату, особливості передачі й обробки вестибулярної інформації в центральних структурах даної системи та значні функціональні впливи останньої практично на всі органи і системи організму.
Дослідженнями останніх років показано, що подразнення вестибулярного апарата здатне змінити діяльність серцево-судинної системи, органів дихання, гладкої мускулатури шлунка та кишечника, пото- і слиновиділення, температуру тіла [Григорьев, Воложин, Ступаков, 1994; Денещук, Бова, Леонов, 1994 та ін.].
Щодо конкретної ролі вестибулярної активації в інтеграції рухових актів, то вона залишається предметом дискусій. Спеціальні дослідження, присвячені оцінці впливу вестибулярної аферентації на процеси збудження і гальмування в ЦНС, у доступній літературі практично відсутні. Є лише деякі непрямі дані про зміну амплітуди Н-відповіді після орбітального польоту у космонавтів [Douglas, Laurent,1992]. Слід зазначити також і те, що в літературі, в основному, розглядалася функціональна взаємодія вестибулярної і рухової систем на прикладі реакцій із рецепторів отолітів. Роботи, в яких оцінювалася роль активації півколових каналів, одиничні [Correia, Perachio, 1992]. Але і в них немає оцінки характеру змін процесів збудження та гальмування в ЦНС при подразненні рецепторів півколових каналів, а тим більше в них не розкриваються механізми таких змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДУЛЯЦІЯ СЕГМЕНТАРНИХ ГАЛЬМІВНИХ ПРОЦЕСІВ ПРИ АКТИВАЦІЇ СЕНСОРНОГО АПАРАТУ ПІВКОЛОВИХ КАНАЛІВ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок